Amnesia: The Bunker Cadılar Bayramı Güncellemesi Yayınlandı

Bir müddettir hakkında yaratıcı önder Fredrick Olsson tarafından X üzerinden paylaşımlar yapılan Amnesia: The Bunker Cadılar Bayramı güncellemesi sonunda yayınlandı. Şayet oyun size problemli ve ürkütücü gelmiyorduysa, bir de bu yeni güncellemeyi deneyin.


İlginizi Çekebilir: Epic Games Store Cadılar Bayramı İndirimi 2023 Başladı


Bugün prestijiyle PC, PlayStation 4, Xbox One ve Xbox Series platformlarında eş vakitli olarak yayınlanmış olan Amnesia: The Bunker Cadılar Bayramı güncellemesi, yeraltı sığınağındaki harareti daha da bir arttıracak diyebiliriz. Zira, oynanışa dair pek çok yenilik oyunculara sunuluyor.

Amnesia: The Bunker Cadılar Bayramı Güncellemesi Detayları

Frictional Games tarafından verilen ayrıntılara nazaran, en başta Shell Shock isminde yeni bir mod geliyor. Bu modun getirilerinden bir tanesi, oyundaki en büyük yardımcımız olan altıpatların soyunma dolabına kilitlenmiş olması. Yani artık endişe dolu maceramıza silah ile başlayabilmemiz mümkün olmayacak.

Güncelleme ile artık yeraltı sığınağındaki her bir kısmın ışığını açabilmek için, evvel bir sigorta bulmamız gerekecek. Ayrıyeten kilitli dolapların yerleri ve kombinasyonları da değiştiriliyor. Tüm bunlar yetmemiş üzere, kayıt alabilmek için de artık yakıta gereksinimimiz olacak iken Harcore modunda ise hiç kayıt alamayacağız. Geliştirici güncelleme ile bir de yeni sıhhat sistemi getiriyor. O denli ki, kanamamız var iken sıhhatimiz azalacak. Bandajlar kanamayı durdursa bile sıhhatimizi iyileştiremeyecek, lakin sıhhat paketleri hem kanamayı durduracak hem de sıhhatimizi düzeltecek.

Son olarak, senaryo boyunca bizi avlamak için köşe bucak arayacak olan yaratığın yapay zekası da güçlendirilecek olup davranışları daha da bir iddia edilemez olacak. İnançlı oda diyebileceğimiz yerlerin kapısı ise artık ahşap olacak. Yani yaratığın bu kapıları kırıp da içeri girmesi yüksek ihtimal diyebiliriz. Başka bir deyişle, oyundaki hiçbir yer artık inançlı olmayacak. Ne kadar hoş, değil mi?

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)