Metro Awakening PS VR2 İçin Duyuruldu

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan tezler bir defa daha hakikat çıktı ve Metro Awakening PS VR2 için duyuruldu. Pekala oyun bizlere neler sunacak? Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Yeni Metro Oyunu 2024 Yılında Çıkabilir


Metro Awakening PS VR2 İçin Geliyor

Bildiğiniz üzere State of Play yayını öncesinde ortaya atılan argümanlar ile yeni Metro oyununun duyurulacağına işaret edilmişti. Kelam konusu savlar, prestiji yüksek kaynaklar olunca da büyük ölçüde kesin gözüyle bakmıştık. O denli de oldu ve Metro 2033 öncesini anlayacak olan Metro Awakenin PS VR2 için duyuruldu.

Hikaye olarak birinci oyunun da öncesine gideceğimiz Metro Awakening, 2028 yılında geçecek. 4A Games stüdyosundan başka olarak Vertigo Games tarafından geliştiriliyor. Şimdilik çıkış tarihi muhakkak olmayıp, 2024 yılı içerisinde bizlerle olacağı söyleniyor.

Bu sefer Serdar isimli bir karakterin rolüne bürüneceğiz ve ruhsal olarak uyanışına kadar uzanan olayları göreceğiz. Kendisinin ana amacı ise Moskova tünellerinde eşini bulmak.

Oynanış tarafında dokunsal geri bildirim ve uyumsal tetikleyiciler başta olmak üzere sanal gerçeklik aygıtının pek çok özelliğinden yararlanılacak olan oyunda, hayatta kalma, saklılık ve çatışma da bir ortada oyunculara sunulacak. Eski Metro oyunlarında olduğu üzere radyasyondan ölmemek için filtre değiştirmek zorunda kalacak iken, karanlıkta önümüzü görebilmek için de başımızın üstünde bulunan feneri açmak durumunda olacağız. Değişik bir tecrübenin bizi beklediğine kuşku yok.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)