PS Plus Premium Bulut Hizmeti Haftaya Başlıyor

Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan duyuru ile PS Plus Premium bulut hizmeti, önümüzdeki hafta prestijiyle birinci olarak Japon oyuncular ile buluşacak. Sonrasında ise Avrupa ve Kuzey Amerika bölgesinde faaliyete geçecek. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Çıkartılabilir Disk Şoförlü PS5 Modeli Duyuruldu


Geçtiğimiz jenerasyonda hayatımıza yavaş yavaş girmeye başlamış olan bulut tabanlı hizmetler, içinde bulunduğumuz jenerasyon ile uygundan düzgüne yaygınlaşmaya başlayarak özellikle oyun kesiminde büyük bir dönüşümü de beraberinde getirdi. Google, ekran kartı üreticisi NVIDIA, PlayStation ve Xbox derken, büyük markalar beklenen atılımlarını yapıyorlar. Sony Interactive Entertainment da PlayStation 5 kullanıcıları için PS Plus Premium bulut hizmeti ile bir müddettir beta basamağında olan atılımını önümüzdeki hafta prestijiyle yapacak.

PS Plus Premium Bulut Hizmeti Betadan Çıkıyor

17 Ekim 2023 Salı günü Japon oyuncular ile buluşacak olan hizmet, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Avrupa ve 30 Ekim 2023 Pazartesi günü de Kuzey Amerika bölgesindeki oyunculara sunulacak.

Gelecekte yüzlerce PlayStation 5 oyununun eş akış ile oynanabileceği hizmette, şu an için PlayStation Plus Oyun Kataloğu’ndaki Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Horizon: Forbidden West, Ghost of Tsushima, Mortal Kombat 11 ve Saints Row IV dahil pek çok oyun, Oyun Deneme Sürümleri listesindeki Hogwarts Legacy ve The Callisto Protocol dahil pek çok oyun ve PlayStation Plus Premium abonelerinin sahip olduğu Resident Evil 4, Dead Island, Genshin Impact, Fall Guys ve Fortnite oyunları desteklenecek ve 60 FPS takviyesi ile 4K, 1440p, 1080p ve 720p çözünürlükte yahut HDR yahut SDR ile oynayabilmek mümkün olacak. Bununla birlikte, 5.1, 7.1 ve Tempest 3D Auditech dayanağının de olacağı söyleniyor.

Sony Interactive Entertainment, indirilebilir içerikler ve oyun içi satın alımlar da destekleneceğini de söyler iken, alınan ekran manzaraları ve görüntü kayıtları PlayStation App üzerinden görüntülenebilecek.

Son olarak, şu an için hizmetin faaliyete geçeceği ülkeler ortasında Türkiye yok ve önümüzdeki vakit zarfında getirileceğine dair bir açıklama da şu an için bilinmiyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)