The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Oynanış Görüntüsü

Nintendo Youtube kanalı üzerinden The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom oynanış görüntüsü yayınlandı. On dakika kadar süren oynanış görüntüsünde, oyuna dair pek çok ayrıntısı görme fırsatımız oldu.


İlginiz Çekebilir: Yeni Layers of Fear Oynanış Videosu


Switch ve Wii U için geliştirilmiş olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild için devam niteliği taşıyor olsa da kendi bağımsız kıssasını anlatacak olan The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, E3 2019 fuarı sırasında duyurulmuştu. Switch için geliştirilen ve 12 Mayıs 2023 tarihinde çıkması beklenen oyun için, bugün on dakikalık yeni bir oynanış görüntüsü yayınlandı.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Oynanış Görüntüsü Gösterildi

Bir evvelki oyundan aşina olduğumuz özelliklere ek olarak, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom oyununda bulunacak yeni özelliklerden birisi Recall olacak ve bizim için bir nevi asansör misyonu görecek.

Bir başka dikkat çeken özellik ise Fuse. Bildiğiniz yahut bilmediğiniz üzere, Breath of the Wild oyuncularının en çok şikayet ettiği şeylerden birisi kırılan silahlardı. Devam oyunu ise buna değişik bir yenilik getiriyor. Mesela Link ağaç kolu ile kayayı birleştirerek bir silah yapabiliyor. Tıpkı biçimde okun ucuna yaratıkların birinden aldığımız gözü monte ederek bir nevi güdümlü ok üretebilmek mümkün oluyor. Görünüşe nazaran bu üzere yüzlerce seçeneğimiz olacak ve hayal gücümüzü kullanarak oyunu çok daha eğlenceli hale getirebileceğiz.

Oynanış görüntüsünde ayrıyeten Construct ismindeki yeni bir düşmanı, çok katmanlı harita yapısını ve bulmacaları çözmek için orijinal metotları de görebiliyoruz. Bizleri epey keyifli bir oyun tecrübesinin beklediğine kuşku yok.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)