AMD Anti-Lag+ Özelliği CS2’den Engellenme Sebebi

Valve tarafından yapılan resmi ikaza nazaran, AMD Anti-Lag+ özelliği CS2’den engellenme sebebi sayılacak. Fakat ilgili sorun çözüldüğünde, pürüz kalkacakmış. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Son Counter-Strike 2 Kullanıcı İncelemeleri Olumsuz


AMD Anti-Lag+ Özelliği CS2’den Engellenme Sebebi

Yakın bir vakit evvel yayınlanan Adrenaline Edition 23.10.1 şoförünü yayınladı. Bu şoför ile Counter-Strike 2 için Anti-Lag+ dayanağı geliyor. Her ne kadar gecikmeyi düşürdüğü için âlâ bir şey olsa da, etkinleştirdiğiniz vakit Steam VAC (Valve Hile Karşıtı) engellemesi ile sonuçlanıyor. Yani son AMD ekran kartı şoförleri CS2’den engellenme tehlikesi barındırıyor.

Anti-Lag+ özelliğinin çalışma prensibi, oyun motorunun dll işlevlerini değiştirmek üzerine ve Valve de bunu kullanmaya karar veren Counter-Strike 2 oyuncuları için önemli sonuçları olacağını söylüyor. Toplumsal medya üzerinden bir ihtarda bulunan şirket, Anti-Lag+ özelliğinin açılmamasını söylüyor.

Ancak her ne kadar Steam VAC engellemesi kalıcı olsa da, Valve bu bahiste bir istisna yapacağını söyledi. O denli ki AMD kaynaklı aksiliğin bir güncelleme ile düzeltilmesi durumunda, etkilenen kullanıcıların tespit edilecek ve pürüzleri kaldırılacakmış.

Şu an için AMD tarafından husus ile ilgili bir açıklama yapılmış değil, fakat şimdiki şoförün indirme ilişkisi ekran kartı şoförleri sayfasından kaldırılmış durumda. Şayet bilgisayarınızda AMD ekran kartı varsa ve Counter-Strike 2 oynamayı planlıyorsanız, Anti-Lag+ özelliğinin kapalı olduğundan emin olmanızda yarar var. Tatsız durumların yaşanmasına hiç gerek yok. Keyifli oyunlar dileriz.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)