AMD Fluid Motion Frames Teknolojisi Tüm DirectX 11 ve 12 Oyunlarına Gelebilir

AMD, FSR 3 ile birlikte gelen Fluid Motion Frames (AFMF) özelliğini geliştirmeye ve güzelleştirmeye devam ediyor. Şirket bu teknolojisiyle DLSS 3 ile birlikte sunulan Frame Generation teknolojisine cevap vermişti. Artık ise Fluid Motion Frames’in “HYPR-RX yahut AMD Fluid Motion Toggle kullanan tüm DirectX 11 ve 12 oyunlarında” etkinleştirilebileceğini öğreniyoruz.

Bu değişiklik “Adrenalin Edition Technical Preview Driver Version 23.30.01.02” 13 Ekim güncelleme notlarında belirtilmiş. Bilhassa ekleyelim, bahsettiğimiz şoför genel kullanıcılar için hazır değil. Önizleme şoförünü kullanırken çeşitli problemler ortaya çıkabilir.

AMD’nin bu teknolojiyi kısıtlı sayıda oyun içeren listeden çok daha fazla oyuna ulaştırdığını görmek hoş. Çip geliştiricisi, oyuncuların AFMF’yi uygun gördükleri biçimde etkinleştirmek/devre dışı bırakmak için uygulamaya özel ayarları kullanabileceklerini belirtiyor. Teknoloji için atılan bu kıymetli adım, kullanıcılara süratli bir atakla çok daha geniş bir oyun takviyesi sağlıyor. Dahası, AMD kısa müddet evvel AFMF’yi Radeon RX 6000 kullanıcı tabanına açtı. NVIDIA’nın DLSS 3 Frame Generation teknolojisi ise RTX 4000 kullanıcılarıyla hudutlu.

AFMF’yi destekleyen birinci önizleme şoförlerini test edenler daha evvel FPS stabilite problemlerinden kelam etmişti. Sürüm notlarına bakılırsa, 13 Ekim güncellemesiyle kimi performans iyileştirmeleri yapılmış, teknolojinin “genel olarak daha akıcı bir oyun tecrübesi ve gelişmiş manzara kalitesi sağladığı” belirtilmiş.

Ek olarak son önizleme şoföründe farklı bir gelişme daha var: HDR görseller için birinci dayanak AFMF’ye dahil edildi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)