Assassin’s Creed Mirage, Ubisoft’un Yeni Kuşak Konsollardaki En Büyük Lansmanı Oldu

Ubisoft tarafından yapılan açıklamaya nazaran 5 Ekim tarihinde piyasaya sürülen Assassin’s Creed Mirage epey düzgün bir satış grafiği sergiliyor. Hatta Assassin’s Creed Mirage, Ubisoft’un mevcut jenerasyon konsollardaki (Xbox Series X|S ve PlayStation 5) en büyük lansmanı olmuş durumda ve oyuncu sayıları da evvelki serilerin en yüksek düzeylerine ulaştı.

Şirket, X üzerinden yaptığı duyuruda, “Assassin’s Creed serisinin 15 yıllık mirasını kutlayan, onurlandıran ve üzerine inşa eden bu inanılmaz seyahatte bize katıldığınız için teşekkür ederiz. Köklere dönüş tecrübemizin toplum tarafından benimsenmesinden daha keyifli olamazdık.” dedi.

Ubisoft satış performanslarından bahsetmese de Assassin’s Creed Mirage’ın çağdaş platformlar ve PC’nin yanı sıra son kuşak konsollar Xbox One ve PlayStation 4’e de çıktığını hatırlatalım.

Öte yandan yayıncı duyurusunda PC sürümünün satışlarıyla ilgili hiçbir şey açıklamadı. Oyun, PC’de Ubisoft Connect ve Epic Games Store platformları aracılığıyla edinilebiliyor. Ubisoft yakın vakitte eski oyunlarından kimileriyle da Steam’e dönüş yapmıştı.

Ubisoft ayrıyeten oyuncuların Mirage’ın çıkışından bu yana altı gün içinde kazandığı birtakım eğlenceli istatistikleri de paylaştı. Bunlar ortasında Bağdat çatılarında 479 yıllık parkur sürüşü, 60 milyon inanç sıçraması ve 1,2 milyon sokak kedisi evcil hayvanı dahil.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)