Bethesda Softworks Yayıncılık Lideri Pete Hines 24 Yılın Akabinde Emekli Oluyor

24 yıldır Bethesda Softworks çatısı altında misyon yapan Pete Hines şirketten ayrıldığını duyurdu. Bethesda Softworks yayıncılık liderinin ayrılışının şirketin en büyük oyunu Starfield‘ın çıkışından yalnızca birkaç hafta sonra gerçekleştiğini belirtelim.

Hines, X hesabındaki bir gönderide şunları söyledi: “24 yılın akabinde Bethesda Softworks’teki süremin sona erdiğine karar verdim. Emekli oluyorum ve ilgilerimi ve tutkularımı keşfederek, elimden geldiğince vaktimi ayırarak ve hayattan keyif almaya daha fazla vakit ayırarak hayatımın heyecan verici yeni bir kısmına başlayacağım. Bu kolay ya da süratli bir formda aldığım bir karar değildi, lakin Starfield’ın inanılmaz lansmanıyla sonuçlanan harika bir mesleğin akabinde, artık tam vaktiymiş üzere geliyor.”

Hines, son 24 yılda tanıştığı “yüzbinlerce hayran”ın yanı sıra Bethesda Softworks’te birlikte çalıştığı birçok bireye de teşekkürlerini iletti ve Bethesda’nın gelecekte neler yaratacağını görmekten “gerçekten heyecan duyduğunu” söyledi.

Hines, 1999 yılında Bethesda’nın pazarlama kümesinin bir modülü olarak şirkete katıldı ve daha sonra kademe kademe yükselerek şirketin global pazarlama ve bağlantı grubunun başına geçti. 2022’de Microsoft, Bethesda Softworks’ün ana şirketi ZeniMax Studios’u satın aldıktan sonra Hines, Bethesda’nın yeni global yayıncılık lideri oldu.

Bethesda’nın X hesabı, Hines’in ayrılışına süratli bir formda karşılık yayınladı ve katkılarının Bethesda’yı ve stüdyo ailesini bugünkü dünya çapındaki tertibe dönüştürmede değerli rol oynadığının altını çizdi.

Bethesda’dan, Hines’ın vazifesini kimin üstleneceğine dair bir açıklama ise yapılmış değil.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)