Commandos: Origins Duyuruldu

Gerçek vakitli taktik oyunlarından oluşan Commandos serisi 90’ların sonlarında piyasaya çıktı. Oyun, oyunculara eşsiz yeteneklere sahip bir dizi karakterle stratejik kapalılık tecrübeleri sunuyor. Seri neredeyse 20 yıldır beklemedeyken Commandos: Origins isimli yeni bir macera için tanıdık yüzleri geri getiren orijinal bir oyun duyuruldu.

İzometrik görünümlü strateji oyunu, 2. Dünya Savaşı sırasında belirlenen 10’dan fazla misyon sunacak. Orjinal karakterler, Komando takımının nasıl oluşturulduğunu anlatmak için geri dönüyor. Oyuncular, gayeleri tamamlamak için buldukları taktiklerde Yeşil Bere, Kazıcı, Keskin Nişancı, Şoför, Denizci ve Casus’u kullanabilecek.

Oyunda iki oyunculu ortak oyunun hem çevrimiçi hem de lokal bölünmüş ekran modlarında kullanılabilen yeni bir özellik olduğu da onaylandı. Claymore Game Studios bu yeni teşebbüsü geliştiriyor.

Geliştirici, ortamla ilgili olarak “Kuzey Kutbu’nun buzlu ovalarından Afrika’nın uçsuz bucaksız çöllerine, Avrupa’nın batı kıyılarından Doğu cephesine kadar, yüksek riskli misyonlarda komandolarınızı muvaffakiyete götürmek size kalmış. Özgür dünyayı tehdit eden büyüyen Nazi işgaline karşı uğraşlarında onlara rehberlik edin.” diyor.

Strateji ve idare oyunlarıyla tanınan yayıncı Kalypso Media, 2018 yılında Pyro Studios tarafından yapılan birkaç seriyi satın alarak Commandos serisinin haklarını elde etti. Yakında birinci Commandos oyunlarının yine üretimleri da gelecek lakin Origins’in yeni bir kıssaya sahip büsbütün yeni bir giriş olmasının planlandığını belirtelim.

Commandos: Origins 2024 yılının içerisinde oyuncularla buluşacak. Oyunun çıkacağı platformlar ortasında PC (Steam ve Epic Games Store), Xbox Series X|S ve PlayStation 5 yer alıyor. Ek olarak, Xbox ve PC Game Pass aboneleri de oyunu birinci günden oynayabilecek.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)