Counter-Strike 2 macOS Takviyesi Sunmuyor

Valve tarafından geçtiğimiz hafta oyuncular ile buluşturulan Counter-Strike: Küresel Offensive sahipleri için fiyatsız yükseltme Counter-Strike 2 maalesef macOS takviyesine sahip değil. Hatta yükseltmenin Mac kullanıcıları için Counter-Strike: Küresel Offensive’i bozduğu da bilgiler ortasında.

Oyunun piyasaya sürülmesi, Mac kullanıcıları da dahil olmak üzere CS:GO’lu herkes için 26 GB’lık bir güncellemeyi mecburî kıldı. Öte yandan kurulumdan sonra macOS kullanıcıları Steam’in Windows için yürütülebilir bir belge başlatmaya çalışması nedeniyle güncellemenin oyunu oynanamaz hale getirdiğini keşfettiler.

Valve, Steam’in Counter-Strike eser sayfasındaki macOS sembolünü sessizce kaldırırken CS2 için bu ihmale ait tek referans Valve’ın resmi SSS kısmında yer alıyor. Mac takviyesiyle ilgili bir soruya “Hayır. CS2 şu anda Mac için mevcut değil” cevabı verilmiş durumda.

Valve görünüşe nazaran birden fazla CS:GO’da binlerce saat harcayan ve envanter satın alımlarına para harcayan Mac kullanıcılarını gereğince uyarmakta başarısız oldu. CS:GO’nun macOS’taki en tanınan ve uzun müddettir devam eden oyunlardan biri olduğunun altını çizelim.

Bazı kullanıcılar CS2’nin bir Mac sürümünün geliştirilmekte olduğuna inanıyor fakat bunun Apple Silicon dayanağı sunmak yerine Rosetta 2 kullanacağı düşünlüyor. Valve’den ise hususla ilgili rastgele bir açıklama yapılmış değil.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)