Cyberpunk 2077 Satışları 25 Milyonu Aştı

CD Projekt RED yatırımcılara yönelik bir sunumda bilim kurgu rol yapma oyununun evvelki projesi The Witcher 3’ten “çok daha hızlı” sattığını açıkladı. Cyberpunk 2077 şu anda 25 milyonun üzerinde satmış durumda ve oyunun 20 milyon barajını aştığını açıklamasının üzerinden bir yıldan biraz fazla vakit geçti.

The Witcher 3: Wild Hunt’ın son satış sayıları etkileyici bir 50 milyon adet satışına işaret etse de hayranların favorisi Rrol yapma oyununun 25 milyonluk kilometre taşına ulaşması neredeyse beş yıl sürdü. Cyberpunk 2077’nin bu başarıyı üç yıl içinde elde etmesi kıymetli bir muvaffakiyet.

Bir öbür etkileyici satış istatistiği ise Cyberpunk 2077 Phantom Liberty genişletme paketine ilişkin. Phantom Liberty sırf bir hafta evvel 26 Eylül tarihinde yayınlandı ve bu müddet içinde Idris Elba’nın yer aldığı casus tansiyon genişletmesi tüm platformlarda 3 milyon adet sattı.

CD Projekt RED bu 3 milyon sayısının %68’inin PC platformlarından (%10’u CD Projekt’in kendi GOG mağazasından) geldiğini belirtiyor. Satışların %20’si PlayStation 5’ten gelirken Xbox Series X|S platformları satışların %13’ünü sağladı.

Phantom Liberty’nin Cyberpunk 2077’nin tek genişletmesi olması planlanırken CD Projekt RED kod ismi Projekt Orion olan bir devam oyunu planlarını da duyurdu. Projekt Orion’un “kavramsal tasarım düzeyinde” olduğu söz ediliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)