FIFA Oyunlarının Dijital Mağazalardaki Satışları Durduruldu

EA Sports FC 24’ün çıkış devrinde, EA Sports tarafından FIFA oyunlarının dijital mağazalardaki satışları durduruldu. Ne var ki son iki oyun hala EA Play ile oynanabiliyor.


İlginizi Çekebilir: EA Sports FC Mobile, En Güzel Taşınabilir Futbol Oyunu Olacak


Bildiğiniz üzere FIFA 23 sonrasında, bu yıl yeni bir sayfa açılarak, yola EA Sports FC 24 ile devam edilecek. Ultimate sürüm sahiplerinin halihazırda keyfini sürebildiği yeni oyun, standart sürüm sahipleri için de Cuma günü erişime açılacak. Bunun öncesinde farklı bir atılımda bulunan EA Sports, FIFA oyunlarının dijital mağazalardaki satışları için durdurma kararı aldı.

FIFA Oyunlarının Dijital Mağazalardaki Satışları Sonlandırıldı

Yakın bir vakit evvel MauronNL isimli X kullanıcısı tarafından fark edilen bir ayrıntıya nazaran, FIFA 14’ten geçtiğimiz yıl çıkmış olan FIFA 23’e kadar olan hiçbir oyun Epic Games, Microsoft, Nintendo eShop, PlayStation ve Steam mağazalarından artık satın alınamıyor. Zati Steam mağazasındaki FIFA 23 sayfasında, “Yayıncının talebi doğrultusunda EA SPORTS™ FIFA 23, artık Steam mağazasında ve aramalarda gösterilmeyecek.” biçiminde bir ileti ile karşılaşıyoruz.

FIFA 23 internet sitesinde görebileceğiniz üzere bu oyunla birlikte FIFA 22, şu anda EA Play üzerinde oynanabiliyor. Lakin yakın bir vakitte bu imkan da elimizden alınabilir.

Alınan bu kararın, Electronic Arts ile FIFA’nın yollarını ayırması ile alakalı olduğu varsayım edilir iken Amerika menşeli yayıncıdan hususa ait rastgele bir açıklama yapılmış değil.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)