Gelecekte Daha Fazla Overwatch 2 Aktifliği Olacak

Blizzard Entertainment’ın yönetici imalcisi Aaron Keller, Overwatch 2’de yer alan yeni haritaların ve modların orjinal Overwatch’a da geleceğini doğruladı ve gelecekte daha fazla cross-over bekleyebileceğimizi söyledi.

Bu atak Blizzard’ın Overwatch 2’nin özgün oyuncu tabanını genişletmek için bir stratejisi olarak görülebilir. Fakat, şu anda ne tıp cross-over aktiflikleri olacağı yahut ne vakit gerçekleşeceği hakkında rastgele bir detay verilmedi. Blizzard Entertainment’ın Overwatch 2’ye ait daha fazla bilgi açıklaması bekleniyor.

Overwatch 2, orjinal oyuna benzeri bir ekip tabanlı FPS oyunu olmaya devam edecek, lakin kıssa modu ve oyuncuların yapabileceği öteki etkinlikler de dahil olmak üzere birçok yeni özellik sunacak. Oyuncular ayrıyeten orjinal Overwatch’taki kahramanlarının kimilerine da erişebilecekler.

Fortnite üzere daima evrim geçiren bir oyunda başka özellikleri sergileme konusunda daha yavaş bir yaklaşım benimsemek Overwatch grubu için şaşırtan değil. Fakat bu, Overwatch için farklı bir atmosfer yaratıyor ve geniş bir işbirliği yelpazesine açık olmasını sağlıyor.

Öte yandan, takım hala oyuncuların oyunu ödüllendirici bulmama meselesini çözmeye çalışıyor. Tıpkı gönderide, Keller bu tasalarla ilgili yolları belirtti ve grubun şeyleri uygunlaştırmak için çalıştığını söyledi. “Etkinlikler artık kazanılabilecek skin’lere sahip ve OW özgün aktiflik skin’lerinin neredeyse tamamını satın almak için oyunculara Krediler ekledik. Bunun üzerine, her maçtan kazanılan XP ölçüsünü değerli ölçüde artırdık.”

Ekibin ayrıyeten, yeni motor üzerinde On Fire sistemi yine inşa edilirken Game of the Year kapsamında daha geniş bir oyun yelpazesine vurgu yapacak değişiklikler getirmeyi planladığı belirtiliyor. Keller ayrıyeten, çok daha büyük bir Kahraman ve oyuncu ilerleme sistemi üzerinde çalışıldığını ve umarız bu yılın ilerleyen vakitlerinde başlatılacağını belirtti, fakat bundan fazlasını söylemedi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)