Half-Life 25. Yıl Dönümü Güncellemesi Steam’de Fiyatsız Olarak Yayınlandı

Half-Life efsanesi 25 yaşına girerken Valve bu özel günü her şeyi başlatan oyuna sürpriz bir güncelleme yaparak kutluyor. Half-Life 25. Yıl Dönümü Güncellemesi yenilenmiş içerik, yeni grafik ayarları, geniş ekran görüş alanı dayanağı, çok oyunculu haritalar, özgün Valve tanıtımı, yanılgı düzeltmeleri, Steam Deck takviyesi ve çok daha fazlasını içeriyor.

Tüm oyuncuların fiyatsız olarak birinci Half-Life oyununu Steam kütüphanesine kalıcı olarak eklemesi de mümkün. Promosyonun hafta sonu boyunca devam etmesi ve herkese Gordon Freeman’ın birinci macerasını deneme bahtı vermesi planlanıyor.

Güncelleme ile Half-Life Uplink ve Half-Life: Further Veri özel içerikleri, dört yeni çok oyunculu harita, yüksek çözünürlüklü ekranlar için kullanıcı arayüzü ölçeklendirme, Steam ağ dayanağı ve hatta Steam Deck takviyesi artık oyuna dahil edildi. Gordon rolü almadan evvelki alfa kahramanları Ivan the Space Biker ve Proto-Barney de artık çok oyunculu görünümler olarak oyunda yer alıyor.

Düzeltmeler ve geliştirmelerin akabinde sonunda Half-Life Steam Deck Onaylı hale geldi. Valve ayrıyeten güncellenen grafik ayarlarını da şu formda açıklıyor:

  • Geniş ekran görüş alanı
  • GL renderer üzerinde doku yumuşatmayı devre dışı bırakma seçeneği
  • Uzun müddettir kayıp olan GL Overbright dayanağı de dahil olmak üzere aydınlatma düzeltmeleri
  • Linux üzerinde yazılım sürece: Canlı renkler, animasyonlu su ve filtrelenmemiş dokular!

Özelliklerin, değişikliklerin ve kusur düzeltmelerinin tam listesine Valve’ın Half-Life 25. Yıl Dönümü web sayfasından ulaşabilirsiniz. Şirket ayrıyeten orjinal geliştirme takımının Valve’deki birinci oyunları üzerinde çalışırken yaşadıkları tecrübelere odaklanan bir belgesel yayınladı.

Half-Life artık Steam’de fiyatsız durumda ve oyunu kütüphaneye eklemek için yalnızca bir hesap gerekiyor. Oyun Windows, macOS ve Linux üzerinde oynanabilir. Bu kampanyanın 20 Kasım’da sona ermesi planlanıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)