Hyenas İptal Edildi! Pekala Neden?

Daha çok Total War serisi ile tanıdığımız Creative Assembly tarafından geliştirilmekte olan Hyenas iptal edildi. Pekala SEGA bu kararı neden aldı? Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Angry Birds Geliştiricisi SEGA Bünyesine Katıldı


SEGA Resmen Duyurdu: Hyenas İptal Edildi

Uzay temalı fiyatsız çok oyunculu oyun, geçtiğimiz yılın Haziran ayında duyurulmuştu. Bu yılın Nisan ayına kadar dört alfa testinin düzenlendiği Hyenas, PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için geliştiriliyordu. Şimdi bir çıkış tarihi belirlenememiş iken, SEGA tarafından alınan karar ile Hyenas iptal edildi.

Japonya menşeli oyun devi, Avrupa bölgesinde daha az çıkar sağladığı ve bu bağlamda da portföyünü tekrardan gözden geçirmen durumunda kaldığını söyledi. Sonuç olarak, Hyenas ve geliştirilme basamağında olup da şimdi duyurulmamış birkaç proje için iptal kararı alınmış.

Dünyanın yok olması ile zenginlerin Mars üzerinde koloni kurduğu ve insanlıktan geriye kalanların ise The Taint ismi verilen harabe bir gezegende güçlü bir ömür sürmeye devam ettiği bir kıssaya dayanıyor, Hyenas. Ayakta kalmayı başaranlar hayat savaşı verirken, milyarderler ise nostaljik hayallerini tamamlamak amacındalar.

Biz ise oyuna ismini veren Hyenas (Sırtlanlar) olarak rolünde olacağız. Dünyadan kurtarılmış olan eserler fahiş fiyatlara satılırken, bir küme yetenekli hırsız olarak içeri sızacak, en düzgün eşyaların tamamını çalacak ve sonrasında da arazi olacağız. Elbette bu yolda şiddetli rakipler ile karşılaşacağız.

Daha çok uzayda geçen PAYDAY olarak düşünebileceğimiz oyunda, dünyadan kurtarılmış olduğu söylenen yapıtların ortasında Sonic The Hedgehog figürü üzere pek çok lisanslı nesnenin olduğunu da söyleyelim. Hatta karakterlerin ortasında mavi kirpi dizaynlı kostüm giyenler bile olacaktı.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)