Korku Oyunu Sevenler Buraya: Roblox’ta Oynayabileceğiniz 20 Korku Oyunu

Roblox son zamanların en popüler oyunlarından birisi. Ücretsiz olması ve oyuncuların oyun içerisinde kendi oyunlarını yaratması Roblox’un başarısının temel nedenlerinden bazıları. İçerisinde çok fazla oyun modu bulunan Roblox, korku oyunlarına rakip olabilecek modlara da sahip. Roblox’ta bulunan en iyi 20 korku oyununu listeledik.

1. Doors

Grafikler, ortamlar ve ses tasarımı harika olan Doors gerilim oluşturma konusunda harika işler çıkarıyor.

2. Rainbow Friends

Başladıktan kısa bir süre sonra oyuncular bir dizi ürkütücü ve ölümcül canavar tarafından avlanacak. Oyuncular, tüm blokları toplamaya devam ederken düşmanlarından kaçınmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmalıdır.

3. Apeirophobia

atmosferik korku unsurları ile Apeirophobia, belirli alanlarda herhangi bir tehlike olmaması sayesinde, gerilimi yavaş yavaş artırma konusunda harika bir iş çıkarıyor.

4. Kampong

Bir el feneri ile yaratıklardan kaçarken bir yandan da ipucu arayarak gizemleri çözdüğün Kampong temel bir korku oyunu deneyimi sunuyor.

5. 3008

Büyük bir mağaza haritasında oynadığımız 3008 başta çok korkunç gelmese de oyunculara farklı bir korku deneyimi sunuyor.

6. Dead Silence

Birinci şahıs bakış açısıyla oynanan Dead Silence, ışıklandırmayı ve yanlış yönlendirmeyi harika bir şekilde kullandığı için oldukça sinematik bir his veriyor.

7. The Asylum

Oyunun başından itibaren tüyler ürpertici olan The Ayslum, iki bölüme ayrılmıştır ve korku oyunlarıyla eşanlamlı birçok denenmiş ve test edilmiş mekanik kullanır.

8. Geisha

Güzel ama aynı zamanda rahatsız edici bir Japon evinde geçen Geisha, evde dolaşan korkunç bir varlıktan uzak durmaya çalışırken çevresini keşfediyor.

9. Scary Elevator!

Bir lobide doğduktan sonra oyuncular, onları oyundaki her biri benzersiz bir estetik ve tehditle gelen düzinelerce kattan birine rastgele götürecek bir asansöre yönlendirilir.

10. School History

Loş bir mumdan başka bir şey olmayan eski, terk edilmiş bir okulu keşfetmeye dayalı School History, oyuncuların karanlık korkusuna odaklanıyor.

11. The Apartment

705 numaralı odaya gitmeye çalıştığınız The Apartment, zemin kattan başlayarak her katta farklı bir korkutucu detayı oyunculara sunuyor.

12. Piggy

Among Us dinamiklerinde olan Piggy, diğer oyuncular ile iletişimi ön planda tutuyor.

13. The True Backrooms

Basit bir korku tarzına sahip olan The True Backrooms, binadan kaçmak ve canlı çıkmayı hedeflediğiniz bir oyundur.

14. Finders Keepers

Bir doğaüstü araştırmacının, kötü bir varlığa ev sahipliği yapan bir evde mahsur kaldığı Finders Keepers’da oyuncular bu evin sakinlerine ne olduğunu anlamaya çalışmanın yanı sıra, kaçmak için birkaç disk keşfetmelidir.

15. Light Bulb: Reillumination

Oyunun tasarlandığı perspektif tamamen Roblox’a özgüdür ve bu oyunu gerçek bir deneyim haline getirir.

16. Horror Elevator

Roblox’taki En yaratıcı korku oyunlarından birisi olan Horor Elevator’de, oyuncular bir asansöre binerler ve her katta yeni zorluklarla ve canavarlarla karşılaşırlar.

17. It Lurks

It Lurks, oyuncuların yaşamak ve oyunu kazanmak için kaçması gereken bir dizi kabusa sahiptir. Oyun oldukça normal başlar, ancak oyuncu uyanıp ailesinin hiçbir yerde bulunmadığını anlayınca işler hızla yokuş aşağı gider

18. The Haunted Imperial Hotel

Heycan verici bir yapısı olan The Haunted Imperial Hotel, arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz en iyi korku oyunlarından birisi.

19. Nightmare Mines

Zombilere karşı oynadığınız Nightmare Mines, eski olmasına rağmen hala oyunculara eğlenceli ve korku dolu bir deneyim sunuyor.

20. The Mirror

Tek oyunculu bir korku oyunu olan The Mirror, tüyler ürpertici sesler ve grotesk görüntülerle dolu olan, yalnızca kendi yansımalarına bakarak ve aynada ipuçları bularak bir engelli parkuru çözdüğünüz unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)