Lies of P İçeriği Yayınlanacak

Bizzat Neowiz tarafından sızdırılan bilgiye nazaran, Lies of P içeriği geliştiriliyor. Şimdi mevzuya ait olarak geliştirici tarafından bir açıklama yapılmaz iken, mevzu olarak neyin işleneceği az çok muhakkak diyebiliriz.


İlginizi Çekebilir: Yeni Dead Island 2 Oyun Modu Hazırlanıyor


Hem Soulslike çeşidinin kaliteli bir temsilcisi hem de bu yılın dikkat çekenlerinden olan Lies of P, 18 Eylül 2023 tarihinde satışa sunulmuştu. Birinci günden Game Pass kütüphanesine de eklenen oyun büyük bir sürpriz ortaya çıktı. Oysaki Neowiz Lies of P içeriği planlıyormuş.

Lies of P İçeriği Geliyor

Bu planın açığa çıkışı, şahsen geliştiricinin yanlışı olduğu iddia edilen bir gelişme ile ortaya çıktı. O denli ki, GamesCom 2022 Mükafatları kapsamında alınan En Fazla İstenen Sony PlayStation Oyunu, En Yeterli Rol Yapma Oyunu ve En Uygun Aksiyon Macera Oyunu ödüllerinin öne çıkartıldığı meslek sayfasında, ‘DLC planned for production’ yani ‘ürün için indirilebilir içerik planlandı’ yazısı göze çarpıyor.


DİKKAT: SPOILER UYARISI


Aslına bakarsanız, kıssanın kapanış perdesinin oyunda inmediğinin ve ya bir devam oyununun ya da indirilebilir içeriğin gelebileceğinin işareti veriliyordu. O denli ki, bitiş yazılarının sonrasında gelen sahnede Paracelsus tarafından “Onu bulacağız, katiyen. Bir diğer anahtarımız: Dorothy” deniyor. Bu da, indirilebilir içeriğin Oz Büyücüsü ile alakalı olabileceğini ortaya koyuyor. Elbette bunun ne derece yanlışsız olduğunu görmek için de beklememiz gerekecek.


SPOILER SONU


Lies of P Konusu

Pinokyo masalının yine hayal edildiği, fakat tekrar beşere dönüşeceğimiz bir kıssa ile karşımıza çıkılacak. Fransa ve Avrupa tarihindeki 1871 ile 1914 yılları ortasına denk gelen ve Fransızca ‘Güzel Dönem’ manasını taşıyor olsa da, Belle Epoque periyodunun karanlık dünyasına ayak basacağız. Krat isimli bir tren istasyonunda başlayacak olan maceradaki gayemiz ise Geppetto’yu bulmak olacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)