PS5 Cloud Streaming Genel Kullanıma Sunulmaya Başlıyor

Sony tarafından Haziran ayında PlayStation 5 (PS5) oyunlarının buluttan akışına yönelik dahili testlere başladığını açıklamıştı. Ağustos ayında birtakım kullanıcılar ile konsolda PS5 oyunlarının akışı test edilmeye başlamıştı. Artık ise şirket, PS5 Cloud Streaming özelliğinin Ekim ayında PlayStation Plus Premium hizmetine kaydolan konsol sahipleri için genel kullanıma sunulacağını duyurdu.

PS5 oyun akışı birinci olarak 17 Ekim’de Japonya’da sunulacak. Daha sonra 23 Ekim’de Avrupa ülkeleri ve 30 Ekim’de ise Kuzey Amerika PS5 Cloud Streaming dayanağını alacak.

Akış özelliğinden faydalanacak PS5 oyunları birinci etapta sonlu olacak. Birinci örneklerden kimileri Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Horizon Forbidden West, Ghost of Tsushima, Mortal Kombat 11 ve Saints Row IV olacak. Zati bir PS5 oyununuz varsa bunu PlayStation Plus Premium aracılığıyla da akışta oynayabileceksiniz. Resident Evil 4, Dead Island 2, Genshin Impact, Fall Guys ve Fortnite üzere oyunlar bunun için kimi örneklerden. Ek olarak Hogwarts Legacy, The Witcher 3: Wild Hunt ve The Calisto Protokolü üzere oyunlar için kimi oyun denemeleri de akış için mevcut olacak.

PlayStation Plus Premium kullanıcılarının bu yeni bilhassa alabilecekleri öbür özelliklerden kimileri ise şunlar:

  • İndirilebilir oyunlardaki satın alımlara emsal biçimde, DLC ve eklentiler de dahil olmak üzere indirilebilir içerik ve oyun içi satın alımlar, PS5 oyun akışı için de mevcut olacak.
  • 60 FPS ve SDR yahut HDR çıkışıyla 4K, 1440p, 1080p ve 720p dahil yüksek kaliteli çözünürlük seçenekleri.
  • Tempest 3D Audiotech’in yanı sıra 5.1 ve 7.1 dahil tüm PS5 ses özelliklerini destekleyen gelişmiş ses.
  • Ekran imgeleri yakalayın ve 3 dakikaya kadar görüntü kaydedin; bu görüntüler PS5’teki Medya Galerinize indirilecek ve ayrıyeten PS App’teki Medya Galerisi’nde de mevcut olacak

Şu anda sadece PS5 konsolları PS5 oyunları için akış takviyesi verecek. Sony hali hazırda eski PS3 ve PS4 oyunlarının konsolların yanı sıra PC’de de akıştan faydalanmasına müsaade veriyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)