Resident Evil 4 Remake’teki Köy Çatışması Erken Bitirilebiliyor

Bir Twitter kullanıcısı tarafından keşfedilen ayrıntıya nazaran, Resident Evil 4 Remake‘teki köy çatışması erkenden bitirilebiliyor. Pekala bunu nasıl yapacaksınız? Ayrıntılar haberimizde.

On sekiz yıl sonra yine üretimi ile geri dönüş yapan Resident Evil 4, son periyotta ortalığı kasıp kavuruyor. Elbette serinin en çok beğenilen oyunlarından birisi olmasının tesirinin büyük olduğunu söyleyebiliriz. O denli ki 2005 yılında çıkan oyun, yıllara meydan okumuş ve birinci günkü zevki vermeye devam etmişti. Hiç elbet ki Resident Evil 4 Remake için de bu durum geçerli olacak.

Oyunun kıssası, liderin kaçırılan kızı Ashley Graham’ı kurtarmak üzerine şurası ve bizlere köyde başlayıp da baş düşmanımızın adasına kadar uzanan üç ana bölgede hem epeyce şiddetli hem de keyifli bir macera yaşatıyor. Bu süreçte de pek çok farklı düşman ile yapacağımız savaşlar da bizi bekliyor.


SPOILER UYARISI: Oyunu şimdi oynamadıysanız, buradan sonrasını okumamak, sizin faydanıza olacaktır.


Resident Evil 4 Remake’teki Köy Çatışması Nasıl Erken Bitirilir?

Bildiğiniz üzere senaryonun başlarında bir köy meydanına geliyoruz ve köyün yerlileri tarafından fark edilmemiz ile büyük bir kaos başlıyor. Yapmamız gereken ise kilise çanı çalana kadar dayanmak. Bu çan, orjinal oyundaki Seperate Ways senaryosunu oynayan takipçilerimizin de bildiği üzere Ada Wong tarafından çalınıyor. Lakin Twitter kullanıcısı KuyaDenzel95 tarafından yapılan paylaşım ile bu süreyi kendi başımıza kısaltmamız mümkün oluyor.

Sizin de gördüğünüz üzere, Dr. Salvador karakterinin sahneye çıktığı sinematik sonrasında, bulunduğunuz konutun dışından kilise çanını görebilmek mümkün oluyor. O çanı keskin nişancı tüfeği ile vurmanız durumunda, köylüler de ellerindeki baltaları ve orakları bırakarak kilisenin olduğu tarafa bakıyorlar. Çatışma da böylelikle bitmiş oluyor.

Oldukça enteresan ve güzel bir ayrıntı olduğunu söyleyebiliriz. Kim bilir keşfedilmeyi bekleyen daha ne ayrıntılar var?

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)