The Last of Us Part 1 PC, Optimizasyon Sorunu ile Gündemde

PlayStation konsoluna özel oyunlar bir bir PC platformuna gelmeye devam ediyor. Spider-Man, Uncharted ve God of War üzere oyunların akabinde The Last of Us Part 1‘de nihayet PC için çıkışını gerçekleştirdi. Uzunca bir müddettir PC oyuncularının yolunu gözlediği The Last of Us Part 1’in nasıl bir çıkış yapacağı da bir epey merak edilirken, Naughty Dog‘un efsanevi oyunu ne yazık ki PC için problemli bir çıkışa imza attı.

Yaşanan performans ve çökme sıkıntıları birçok oyuncunun canını sıkmış olacak ki, oyunun Steam incelemelerinin ”Çoğunlukla Olumsuz” olarak not aldığını görüyoruz. Birçok oyuncu yaşanan problemleri süratle Naughty Dog’a iletirken, üretimci firmadan da kısa bir mühlet evvel değerli bir açıklama geldi.

Yapımcı firma açıklamasında oyunun PC sürümündeki çökme ve performans problemlerinin farkında olduğunu ve ilerleyen süreçte yayınlayacakları güncellemelerle bu meseleleri tek tek ortadan kaldıracaklarının muştusunu verdi.

Kullanıcı incelemelerindeki geri bildirimlere göz atacak olursak; oyuncuların çoğu yüksek VRAM kullanımından, uzun yükleme süreklerinden ve ciddi optimizasyon eksikliğinden yakınıyor. Umuyoruz ki, Naughty Dog yaşanan performans problemlerini süratli bir biçimde çözer ve PC oyuncuları da platformlarında Last of Us tecrübesini doyasıyla çıkartırlar.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)