XDefiant Dönem Öncesi Çıkışı Ertelendi

Ubisoft uzun vakittir geliştirme kademesinde olan fiyatsız nişancı oyunu XDefiant için dönem öncesi çıkışı erteleme kararı aldı. Kararın oyunun son halka açık test oturumu sırasında ortaya çıkan sıkıntılar nedeniyle alındığı tabir ediliyor.

Şirket, resmi XDefiant X hesabındaki bir gönderi ile son oyun testinde yer alan herkese teşekkürlerini iletti ve şu açıklamaları yaptı: “Sezon öncesi dönem’i başlatmadan evvel oyun tecrübesinde çözmemiz gereken kimi tutarsızlıklar da ortaya çıktı. Bu yüzden XDefiant’ın Dönem Öncesi Devrini ertelemek üzere sıkıntı bir karar aldık.

Ekibimiz, sınıfının en yeterlisi bir arcade nişancı oyunu olma amacımıza ulaştığımızdan emin olmak için bu problemleri çözmeye ve bunları test etmeye devam edecek. dönem öncesi periyot ve testler hakkında daha fazla bilgiyi geldikçe paylaşacağız.”

İlk kere iki yıldan fazla bir mühlet evvel Tom Clancy’s XDefiant ismiyle duyurulan XDefiant, nihayet bu yıl piyasaya sürülmek için gerçek yolda üzere görünüyordu. Öte yandan Ubisoft, bu yılın başlarında oyun için birtakım kapalı beta testleri yaptıktan sonra Haziran ayında halka açık bir test düzenledi ve oyunun nihayet 2023 yazında çıkacağını söyledi. Lakin Eylül ayında Ubisoft, oyunun Microsoft’un Xbox konsolları ve Sony’nin PS5 konsolu için birinci sertifika testlerinde başarısız olduğunu duyurdu. Grup, bu testleri geçmek için oyunu ikinci bir deneme için geri göndermeye çalışacağını söyledi ve XDefiant’ın en geç Ekim ayının başından ortasına kadar piyasaya çıkacağını kestirim etti.

Lansmandaki bu son gecikme, oyunun daha evvel kamuoyuna açıklananlardan daha derin sıkıntılara sahip olduğunu resmi çıkış tarihini alması için çok daha uzun bir müddet beklememiz gerekebileceğini gösteriyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)