2023 PUBG MOBILE Dünya Kupası’nda Şampiyon  Moğolistanlı IHC Esports oldu

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonu İstanbul’da belirli oldu

 

2023 PUBG MOBILE Dünya Kupası’nda Şampiyon 

Moğolistanlı IHC Esports oldu

 

PUBG MOBILE’ın ülkemiz mesken sahipliğinde düzenlenen 2023 PUBG MOBILE Dünya Kupası Büyük Finalleri sona erdi. 3 gün boyunca heyecanlı konserlere, çekişmeli müsabakalara ve sürpriz etkinliklere sahne olan dev şampiyonaya 10 ülkeden 16 PUBG MOBILE ekibi katıldı. Final günü karşı karşıya gelen öncü takımlar IHC Esports, Stalwart Esports ve Alpha7 Esports iken çekişmeli müsabakalardan galip ayrılan ekip IHC Esports oldu. IHC, bu muvaffakiyet ile büyük şampiyona kupasının yanı sıra büyük ödül 11.5 milyon TL’nin de sahibi oldu.

 

Espora olan ilginin günbegün arttığı ülkemizde dünyanın en sevilen taşınabilir oyunlarından PUBG MOBILE, tarihinde birinci sefer PUBG MOBILE Dünya Kupası (PMGC) Büyük Finalleri’ni İstanbul’da düzenleyerek espor severlere heyecan dolu anlar yaşattı.

 

8 – 10 Aralık tarihleri ortasında İstanbul Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda binlerce espor severin iştirakiyle gerçekleşen bu küresel aktiflikte 10 farklı ülkeden 16 başarılı PUBG MOBILE ekibi uzunluk gösterdi. 3 gün boyunca seyircilerine espor şöleni yaşatan Büyük Finaller, bilhassa IHC Esports, Stalwart Esports ve Alpha7 Esports’un çekişmeli gayretlerine sahne oldu. Yapılan maçların sonucunda ise 142 puan toplayan IHC Esports, PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’ndan galibiyetle ayrıldı. 

Son Dünya Şampiyonu olan Türk temsilcisi S2G Esports ise 98 puan toplayarak turnuvayı 11’inci sırada tamamladı.

 

World of Wonder ve P.D.P Tasarım Müsabakası mükafatları verildi

PUBG MOBILE’ın oyuncular için global tasarım yarışı olarak hayata geçirdiği World of Wonder ve Ptopia Tasarım Projesi’nin (P.D.P.) Ödül Merasimi de İstanbul’daki Büyük Finaller’de düzenlendi. Oyuncuların yaratıcılıklarını besleyerek dizaynlarını oyunda kullanma imkanı sunan proje kapsamında P.D.P ile 500 binden fazla tasarım, World of Wonder ile ise 1 milyondan fazla harita oluşturuldu. En Tanınan Tasarım Mükafatı, En Güzel Kıyafet Tasarımı Mükafatı ve En Yeterli Düzey Tasarımı Yaratımı üzere 11 mükafatın de ortalarında bulunduğu 2023’ün en başarılı iştirakçilerine mükafatları ana sahnede takdim edildi. Ödül alan dizayncılar ortasında ShazTOKYO, AL_JALID, Teg_kotya, QUIXK, Mobbirdman ve Kadir Deliduman (KAYGER) bulunuyordu.

 

Büyük Finallere yakışan büyük etkinlikler

3 gün boyunca çekişmeli maçlara sahne olan PMGC, tıpkı vakitte renkli etkinliklere ve heyecanlı konserlere de mesken sahipliği yaptı. Büyük Finaller’de Ceza, Ece Seçkin ve Hadise konserleri başta olmak üzere espor severlere müzik coşkusu yaşatıldı. Ünlü graffiti sanatkarları Doğukan Oraklı (Dukstill), Tunç Dindaş (Turbo) ve Muhammed Emin Türkmen (MET) de aktiflik alanına kurulan özel duvarlarda PUBG MOBILE ikonlarını sanatla harmanladılar. 

PMGC’de ekiplerin Büyük Finaller’e giden yolculukları

Mobil esporun tepesini sergileyen PMGC 2023, birkaç etaptan oluşan şiddetli bir formata sahip. Turnuva 48 grubun uğraş ettiği Küme Etabı ile başlıyor; bu ekipler 16’şarlık üç kümeye ayrılıyor. Gruplar, üç küme için ayrılan özel haftalarda dört maç gününde rekabet ediyor. Her kümeden birinci üç sırayı alanlar büyük finallere, bir sonraki kümeye ise Survival Etabı’na geçiş yapma hakkı kazanıyor.

 

Survival Evresi, 24 ekibin sekizerli 3 küme halinde uğraş ettiği daha da ağırlaşan bir rekabet sunuyor. En âlâ 16 kadro daha sonra Son Baht evresine geçerken, altıncıdan sekizinci sıralara yerleşen gruplar turnuvaya veda ediyor.

 

Son Talih etabında ise 16 ekip 12 maçta uğraş ederek büyük finallere giden beş kıymetli yerden birini kazanmaya çalışıyorlar. Bu sene PMGC’de çaba eden ekiplerin dokuz tanesi Küme Aşaması’ndan, beşi Son Baht’tan ve ikisi de direkt davetli kadrolardı. PMGC, espor severlere toplam 16 ekibin üç gün boyunca oynadığı 18 maçlık heyecan dolu bir aktiflik sundu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)