3DMark, AMD FSR 2 Teknolojisi İçin Test Özelliği Kazandı

3DMark bildiğiniz üzere hayli tanınan bir kıyaslama aracı. Bu yazılım daha evvel NVIDIA DLSS ve Intel XeSS teknolojileri için dayanağa sahipti. Artık ise AMD FSR 2 dayanağıyla birlikte yükseltme teknolojileri tamamlanmış oldu.

3DMark, artık AMD, NVIDIA ve Intel ekran kartlarıyla uyumlu olan, açık kaynaklı yükseltme tahlili FSR 2.2 için bir “özellik testine (feature test” sahip. Yani artık üstün çözünürlük tekniğinin donanımlarında ne kadar verimli olduğunu test edebilirsiniz. Yazılım, çözünürlüklerin yanı sıra farklı FSR 2 kalite profillerini de destekliyor. Ayrıyeten FSR ve doğal sürece çözünürlüğünü yan yana kıyaslamamıza imkan tanıyan bir ek özellik de sunulmuş.

FSR 2.2 testi, ışın izlemenin devre dışı bırakıldığı Speed Way test paketine dayanmakta. Açıklamalara bakılırsa bu süreçte evvel süreksiz kenar yumuşatma aktifleştirilmiş (TAA) doğal çözünürlükte birtakım testler yapılıyor ve akabinde daha düşük çözünürlükte, FSR 2 modu seçili olarak ikinci testler gerçekleşiyor. Alınan datalar sonucunda iki farklı senaryodaki FPS farkı ve FSR 2’nin katkılarına ait bilgiler sağlanıyor.

FSR 2 özellik testi 3DMark Advanced ve Professional sürümlerine sahip olanlar için fiyatsız bir güncelleme olarak sunuldu.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)