Acer’ın ebii Elektrikli Bisiklet ve Bilgisayar Eserleri, 2023 Good Design Awards’dan Ödüllerle Döndü

Ebii e-bisiklet, monitörler, bir dizi etraf ünitesi ve güç tasarruflu projektör içeren etraf dostu Vero serisi üzere sürdürülebilirlik odaklı eserleriyle öne çıkan Acer, 2023 Good Design Awards’dan ödüllerle döndü.

Acer, iş gayeli dizüstü bilgisayarı TravelMate P6 14, dizüstü oyun bilgisayarı Predator Triton 17 X, Acer Aspire S Serisi hepsi bir ortada bilgisayar, küçük bilgisayar Acer Revo Box ve Acer Connect Enduro M3 Mobile Wi-Fi eserleriyle 2023 Good Design Awards’dan ödüllerle döndü. Bu yıl ödül alan eserler, şirketin birden fazla segmentte ve ömür üslubuna hizmet eden yenilikçi tasarım yaklaşımını vurguluyor.

Japonya’da 1957’den bu yana her yıl tertipli olarak gerçekleştirilen Good Design Awards, topluma katkıda bulunan ve tasarım imkanlarının hudutlarını zorlayarak “Fark Yaratan Tasarımlar” geliştiren şirketleri ve yaratıcıları ödüllendirmeyi amaçlıyor. Uzmanlardan oluşan bir heyet bu yıl yapılan müracaatları insani, endüstriyel, toplumsal ve vakit üzere kriterlere nazaran kıymetlendirdi. Seçilen dizaynlar, bu yılın “tasarım ve sonuçlar” temasını somutlaştırarak, yaratıcıların farklı bakış açılarını, fikirlerini ve çalışmalarını hayata geçirmek için attıkları adımlar aracılığıyla farklı mevzulara ait artan farkındalıklarını vurguluyor.

  • Acer ebii Elektrikli Bisiklet: Kentte yaşayanlara rahat, inançlı ve daha çevreci bir ulaşım seçeneği sunmak için tasarlanan Acer ebii e-bisiklet, zahmetsiz sürüş için güç kullanımına, sürüş şartlarına ve kullanıcı tercihlerine ahenk sağlayan yapay zeka odaklı teknolojiden yararlanıyor. Uzun ömürlü, değiştirilebilir ve taşınabilir pili, gün boyunca kaygısız seyahatleri desteklemek için sırf 2,5 saat içinde yüzde 100’e kadar süratli bir formda şarj edilebiliyor. Sağlam alüminyum alaşımlı çerçeve ve tek çatallı tasarım, pürüzsüz kenarlar ve beyaz mat yüzey Acer ebii’ye pak ve çağdaş bir görünüm kazandırıyor. Kapalı döngü geri dönüştürülebilir materyallerden üretilen patlamaz lastikleri bisikletin etrafa bıraktığı karbon ayak izini en aza indirgiyor.
  • Acer Vero B277U D3 Monitör: Profesyonel çalışanlar ve telekonferanslar için ülkü olan bu monitör WQHD çözünürlük, yapay zeka gürültü engelleme özellikleri, 5M-IR web kamerası ve bir dizi renk uygunlaştırma teknolojisiyle öne çıkıyor. Acer Vero B277U D3’ün esnek ErgoStand tasarımı, kullanıcıların monitörü kolay kolay eğmelerini, döndürmelerini, çevirmelerini ve yüksekliğini ayarlamalarına imkan tanıyarak görüntüleme tecrübesini daha da güzelleştiriyor. Acer VisionCare 2.0 ve TÜV/EyeSafe™ sertifikası üzere özelliklerle donatılan aygıt, kullanıcıların göz sıhhatlerini muhafazalarına yardımcı oluyor. Yüzde 85 tüketim sonrası geri dönüştürülmüş (PCR) materyaller ve yüzde 5 okyanusa bağlı plastik (OBP) ile üretilen Acer Vero B277U D3, yüzde 100 geri dönüştürülebilir ambalaj ile satışa sunuluyor. Aygıt ayrıyeten, TCO, ENERGY STAR® ve EPEAT kaydı üzere çeşitli güç tasarrufu sertifikalarına da sahip.
  • Acer Vero B278K Monitör: İş emelli kullanıma yönelik Acer Vero B278K monitör, iş dünyasının giderek artan muhtaçlıklarını ve uzaktan çalışma kültürünü daha fazla desteklemek için 4K UHD ekrana, birebir anda birden fazla sesi algılayabilen mikrofona, 5M-IR Web kameraya, harici aygıtlara olan muhtaçlığı ve çalışma alanı karmaşasını en aza indirmeye yardımcı olmak için bir yerleştirme istasyonuna sahiptir. Kullanıcılar için ek muhafaza ve esneklik sağlayan monitör, Acer’ın göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olan Vision Deva 3.0, ZeroFrame dizaynlı çoklu akış teknolojisi ve genişletişmiş görüntüleme için birden fazla monitörü yan yana bağlamaya imkan tanıyan papatya zinciri özelliğiyle birlikte geliyor. Bu aygıtın bileşenlerinde ve ambalajında da geri dönüştürülmüş gereçler kullanılıyor ve çeşitli etraf dostu sertifikaları bulunuyor.
  • Acer Vero XL2530 Projektör: Acer Vero XL2530 projektör, yüksek performanslı lakin az bakım gerektiren bir projeksiyon tahlili arayan etrafa hassas tüketiciler için ülkü bir tahlil olarak öne çıkıyor.  Cıva içermeyen ışık kaynağı rastgele bir değişim gerektirmiyor ve yüksek verimli lazer ışık teknolojisi sayesinde 30.000 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. IP6X müdafaa sınıfına sahip optik motoru ve 360 derece projeksiyon özellikleriyle Acer Vero XL2530, farklı ortamlarda çeşitli gayeler için daha fazla esneklik sağlıyor. Projektörün yerden tasarruf sağlayan dış yüzeyi de yüzde 50 PCR plastik ve yüzde 100 geri dönüştürülebilir kağıt ambalajdan oluşuyor ve sonuç olarak toplam maliyeti ve çevresel etkiyi azaltıyor.
  • Acer Vero Etraf Üniteleri Kombo Seti: Yüzde 65 PCR plastikten üretilen ve OBP bileşenleri içeren klavye ve fare üzere bir dizi sürdürülebilir kablosuz etraf ünitesinden oluşan bu aygıtlar, alımlı doğal dokuları, görünümleri ve etrafa olan düşük tesirleriyle dikkat çekiyor. Profesyonel ve günlük kullanıcılar, sessiz klavye ve yaklaşık 10 metre menzile sahip fare sayesinde istedikleri her yerde ve ortamda basitçe çalışabiliyor. Bölümdeki en yüksek geri dönüştürülmüş plastik oranıyla üretilmiş olmalarının yanı sıra pratiklik, sürdürülebilirlik ve ergonomik eser dizaynını bir ortaya getirmeleri Etraf dostu bu aygıtları başkalarından ayıran en kıymetli özellik olarak öne çıkıyor.
  • Acer TravelMate P6 14 Dizüstü Bilgisayar: Kullanıcılar, iş emelli dizüstü bilgisayarın yüzde 100 DCI-P3 renk kapsamına sahip geniş 2,8K OLED ekranıyla en âlâ görüntüleme tecrübesinin keyfini çıkarıyor. İnce ve hafif aygıt, FHD IR web kamerası, üst yanlışsız konumlanmış hoparlörler ve Acer’ın yüksek kaliteli görüntü konferans için özelleştirilen yapay zeka takviyeli teknolojisini içeriyor. Çalışanlar, Wi-Fi 6E ve 5G kablosuz ilişki ve 65 W süratli şarj özelliği sayesinde yüksek süratli ve kesintisiz ağ kontağının keyfini çıkarıyor. İnançlı çekirdek özelliğine sahip bilgisayar, IR yüz tanıma, parmak izi tarama, kullanıcı algılama teknolojisi ve Zımnilik Paneli üzere güvenlik özellikleriyle hassas dataları koruyor. Sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanan ve askeri seviyede sağlamlığa sahip olan TravelMate P6 14, PCR ve OBP plastik içeriyor, ambalajında yüzde 100 geri dönüştürülebilir gereçler kullanılıyor, EPEAT kaydı ve TCO sertifikası ile birlikte geliyor.
  • Predator Triton 17 X Dizüstü Oyun Bilgisayarı: Bu 17 inç dizüstü oyun bilgisayarı performans, dayanıklılık, güvenilirlik ve estetiğin tek bir aygıtta toplanmasına değer veren sıkı oyuncular ve içerik oluşturucular için özel olarak tasarlandı. Metal CNC yekpare kasası, Acer’ın 5. Jenerasyon Aeroblade™ 3D fanları, buhar odası, Vortex akış teknolojisi ve işlemci üzerinde sıvı metal termal gres ile gelişmiş bir soğutma sistemi barındıran aygıt, şık ve sofistike görünümüyle dikkat çekiyor. 250 Hz yenileme suratına sahip büyük bir WQXGA küçük LED ekrana sahip olan aygıt, daha geniş görüntüleme açıları, daha yüksek çözünürlükler ve gelişmiş çoklu vazife yetenekleri sunmak için DisplayHDR™ gerekliliklerini karşılıyor. Predator Triton 17 X’in Eyesafe® sertifikası içeren ekranı, oyun oynarken yahut içerik oluştururken mavi ışığa maruz kalmayı en aza indirmeye yardımcı oluyor.
  • Acer Aspire S Hepsi Bir Ortada Bilgisayar: Acer Aspire S, ince ve çağdaş alüminyum gövde tasarımı ile gündelik üretkenliği artırmak ve çalışma alanındaki dağınıklığı en aza indirmek için tasarlandı. Kullanıcılar, aygıtın neredeyse çerçevesiz WQHD IPS ergonomik ekranında çalışırken yahut internette gezinirken surround ses özellikleri ve parlak manzaralarla gerçek manada sürükleyici görüntülemenin keyfini çıkarıyor. Manyetik olarak yerleştirilmiş halka ışıklı 1440p QHD web kamerası en uygun manzaralar ve görüntülerin yakalanmasına yardımcı olurken, etkin stylus kalem ve okyanusa bağlı plastikten yapılmış çıkarılabilir OceanGlass™ dokunmatik yüzey seçenekleri kullanıcı tecrübesini artırıyor ve Acer’ın eser portföyündeki karbon ayak izini en aza indirme misyonunu destekliyor.
  • Acer Revo Box Küçük Bilgisayar: Daha kompakt ve çok taraflı bir form faktörde yükseltilmiş performans sunmak için yenilenen Acer Revo, yenilikçi tasarımı, Acer’ın patentli döndürülebilir VESA irtibatı ve adaptör tutucusu seçeneği ile kolaylıkla kurulabiliyor ve meskenlerde yahut ofis çalışma sistemlerinde pahalı masa alanından tasarruf edilmesine yardımcı oluyor. En yeni işlemciler ve geniş depolama alanıyla güçlendirilen Acer Revo Box, kuvvetli uygulamaların üstesinden çarçabuk gelebiliyor ve daha fazla rahatlık için çok çeşitli irtibat noktası seçeneklerinin yanı sıra çoklu ekran takviyesi (3 adede kadar) içeriyor.
  • Acer Connect Enduro M3: Sağlam lakin şık dış yüzeyiyle dikkat çeken taşınabilir erişim noktası aygıtının daha âlâ kavrama için kasasında çıkıntılı çizgiler bulunuyor. Yüksek kaliteli materyallerden üretilen, askeri standartları karşılayan ve IP54 derecesine sahip olan aygıt, kullanıcıların her yerde ve her türlü ortamda çevrimiçi kalmalarını sağlıyor. Sezgisel dokunmatik ekranı, kolaylaştırılmış menü seçenekleri ve erişim noktası ilişkilerini kurmayı kolaylaştıran bir QR kodu gösteriyor. Yerleşik vSim teknolojisi ile kullanıcılar, rastgele bir SIM karta muhtaçlık duymadan dünya genelinde 135’ten fazla ülkede 200’den fazla 5G operatörüne bağlanabiliyor. Aygıt kullanıcılara yüksek süratli internet irtibatı sağlamanın yanı sıra birebir vakitte yüksek kapasiteli 6500 mAh piliyle taşınabilir güç kaynağı olarak da kullanılabiliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)