Acronis, Intel® TDT Entegrasyonuyla Güvenlik Savunmasını Geliştiriyor

Siber muhafazada global bir önder olan Acronis, bellek tarama süreçlerini işlemciden (CPU) çıkarmak için ekran kartından (GPU) yararlanan Intel® Threat Detection Technology (Intel® TDT) teknolojisini kullanarak gelişmiş belgesiz taarruzlara karşı güvenlik savunmasını geliştirdiğini duyurdu.

Acronis, Intel® iş birliğiyle, belgesiz hücumlara karşı güvenlik tahlillerini güçlendirmenin yanında yenilikçi teknoloji entegrasyonuyla güvenlik eserlerini zenginleştiriyor.

Siber tehditlerin her geçen gün geliştiği ve arttığı günümüzde Acronis araştırmacıları, çok kademeli makûs hedefli yazılımlar ve belgesiz akınlar üzere şirketleri maksat alan yeni jenerasyon berbat maksatlı yazılım tiplerine ve atak teşebbüslerine şahit oluyor.

Birçok tehdit, tespit edilmesi sıkıntı olan sırf bellek içi bir erişim formülü kullanıyor. Siber muhafazada global bir önder olan Acronis, bellek tarama süreçlerini işlemciden (CPU) çıkarmak için ekran kartından (GPU) yararlanan Intel® TDT teknolojisini kullanarak gelişmiş belgesiz hücumlara karşı güvenlik savunmasını geliştirdiğini duyurdu.  

Intel® TDT teknolojisi, Acronis siber müdafaa tahlilleri HDD yahut SSD’yi tararken kaynakları daha az kullanmasını sağlayarak sistem performansını artırıyor. Acronis araştırmacılarına nazaran desteklenen işlemcilerde sistem belleğindeki tüm süreçler taranırken Intel® TDT, vazifesi ekran kartına yükleyerek işlemci üzerindeki yükü 2,4 kat azaltıyor.

Acronis Bütünleşik Siber Muhafazayı Intel® TDT ile Birleştiriyor

Intel® TDT güçlendirmesiyle daha düşük işlemci kullanımı sağlayan Acronis, son kullanıcılar tarafından tercih edilen verimlilik ve ofis yazılımları için daha fazla süreç kapasitesi elde ediyor. Ağır süreç gerektiren güvenlik süreçleri de Intel® entegre ekran kartında gerçekleştiriliyor. Intel® TDT yeniliği Acronis Cyber Protect Cloud, Acronis Cyber Protect ve Acronis Cyber Protect Home Office tahlillerinde kullanılabilir hale geliyor.

“Saldırıların %50’si Evraksız Hücumlardan Oluşuyor”

Intel® TDT’nin Acronis siber müdafaa tahlillerine entegrasyonunun, kullanıcıların gereksinimlerini karşılamak için atılmış sağlam bir adım olduğunu söyelen Acronis CEO’su Patrick Pulvermueller, “Geçtiğimiz yıl boyunca, tespit edilen atakların neredeyse %50’sinin evraksız olduğunu gözlemledik. Intel teknolojisinin kullanımı, anti-malware motorumuzu optimize etmeye ve geliştirmeye devam ederken büyük bir kilometre taşı olacacak.” açıklamasında bulundu.

“Müşterilerimiz İçin Büyük Bir Avantaj”

Intel Lider Yardımcısı ve Ekosistem İş Ortağı Aktifleştirme Genel Müdürü Carla Rodríguez, iş birliğiyle ilgili olarak “Intel® Tehdit Algılama Teknolojisi’ni (Intel® TDT) siber muhafaza tahlillerine entegre etmek için Acronis ile yaptığımız iş birliği sayesinde, Intel vPro® kullanan her ölçekten müşteri, sık ve yüksek performanslı bellek taraması yapabiliyor. Bu, giderek karmaşıklaşan tehditlerin önüne geçmelerine yardımcı olduğumuz müşterilerimiz için büyük bir avantaj.” dedi.

BT dünyası karmaşıklaştıkça ve buluta geçişi devam ettikçe, zayıf entegre teknolojiye sahip güvenlik takımlarının üzerine daha fazla yük bindiğini söyleyen IDC Güvenlikten Sorumlu Araştırma Lider Yardımcısı Michael Suby, “IDC’nin Kuzey Amerika’da 1.015 güvenlik uzmanıyla yaptığı son ankete nazaran bu durum, bilhassa birden fazla tedarikçinin farklı eserlerini faal bir halde kullanma konusunda daha az donanımlı olan ya da birden fazla tedarikçiyle pazarlık yapma konusunda güçlü bir pozisyondan yararlanan küçük kuruluşlar için geçerli. Bu nedenle, uç nokta güvenliğine yönelik entegre bir donanım ve yazılım yaklaşımını benimsemeleri daha mümkün.” sözlerinde bulundu. 

Acronis bu iş birliğiyle, kullanıcılarına denetimi geri kazanma ve daha fazla operasyonel verimlilikle sonuçlanan entegre bir platformla karmaşıklığın üstesinden gelme imkanı sağlıyor. Kurumlar, Acronis Cyber Protect Cloud üzere entegre bir tahlili uygulayarak, güvenlik takımlarının çeşitli operasyonel faaliyetler için harcadıkları vakti azaltabilir, eğitim maliyetlerini düşürebilir, yönetilen araç sayısını en aza indirerek bulundukları ortamdaki karmaşıklığı azaltabilir ve işlerini büyütme talihine sahip olabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)