Amazon, Microsoft 365 Hizmetlerini Lisanslamak İçin 1 Milyar Dolar Ödeyebilir

Microsoft, Microsoft 365 bulut üretkenlik hizmeti için Amazon ile el sıkışmaya hazırlanıyor olabilir. Business Insider, kaynaklarına ve mutabakata ait bir dokümana ait incelemeye nazaran Amazon’un üretkenlik yazılımı için eski moda Microsoft Office uygulamalarından Microsoft 365 bulut tabanlı abonelik hizmetine geçiş yapacağını bildirdi. Makale, Amazon’un önümüzdeki beş yıl içinde bir milyondan fazla Microsoft 365 lisansı için 1 milyar dolardan fazla ödeyeceğini tez ediyor.

Microsoft 365’ten Amazon’un hem ön saflarda çalışanlarının hem de şirketin üst seviye yöneticilerinin faydalanacağı kestirim ediliyor. Amazon’un yeni Microsoft hizmetini Kasım ayı başlarında kullanmayı planladığı belirtiliyor.

Eğer haber doğruysa bu, kurumsal alanda Microsoft için büyük bir yarar olacak. Amazon’un daha evvel Microsoft’un bulut hizmetlerini kullanma konusunda isteksiz olduğu zira iki şirketin büyük bulut hizmeti sağlayıcıları olduğunu ve Microsoft Azure’un Amazon Web Hizmetleri ile rekabet ettiği söyleniyor.

Haber, Microsoft’un kurumsal aboneler için Microsoft 365 Copilot’u başlatmaya hazırlandığı periyotta geldi. Birkaç hafta evvel şirket üretken yapay zeka asistanının 1 Kasım’da kullanıma sunulacağını doğruladı.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)