Android 14 Resmi Olarak Yayınlandı

Google, çok beklenen işletim sistemi Andoid 14’ü tanıttı. Güncelleme şu anda belli Pixel akıllı telefonlara sunuluyor ve bu yılın ilerleyen günlerinde Samsung, iQOO, Nothing, OnePlus, OPPO, Realme, Sharp, Sony, Tecno, Vivo ve Xiaomi üzere üreticilerin telefonlarına da sunulacak. Android 14 ile gelen birtakım yenilikler şu formda:

  • Özelleştirme tarafına gelen değişikliklerde ölçeklendirme ile %200’e kadar daha büyük yazı tipleri ve uygulama başına lisan tercihleri başı çekiyor.
  • İşletim sistemi artık Ultra HDR imaj formatını destekliyor ve ayrıyeten yakınlaştırma, odaklama, post view ve daha pek çok kamera uzantısını geliştiriyor.
  • Kullanıcılarının verimliliğini artırmak için sunulan özelliklerden kimileri ortasında Android çalışma vakti (ART), kimlik bilgisi yöneticisi, geçiş tuşları dayanağı, Health Connect, üstün sistem paylaşım sayfaları, çok daha dengeli ve muteber ön plan hizmetleri yer alıyor.
  • Google ayrıyeten şeklinizi seçmeyi kolaylaştıran ana ekran şablonları ekledi ve bunlar fırtına olduğunda hava durumu uygulaması üzere widget’ların daha bariz hale gelmesiyle durumunuza nazaran ayarlanacak.

Son olarak Android 14 ile ilgili daha fazla bilgiye Android Developers Blog sitesinden ulaşabileceğinizi ekleyelim.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)