Apple Vision Pro Boyun Ağrılarına Neden Oluyor

Apple Vision Pro karma gerçeklik başlığı en az birkaç ay daha satışa sunulmayacak. Lakin yeni bir rapora nazaran bu başlığı takan birtakım bireylerin aygıtın boyutu ve yükü nedeniyle boyun gerginliği yaşadığını argüman ediyor. Apple sızıntılarıyla ünlü olan Mark Gurman, isimsiz kaynaklar aracılığıyla birinci kullanıcılarla ilgili bu sorunu bildirdi:

“Şu anda yaklaşık bir pound tartısında (yarım kilo kadar) ve testler birtakım kullanıcılar için kısa müddetli kullanımlarda bile çok ağır gelebildiğini gösterdi. Apple bu sorunu birinci modelde baş üstü kayışıyla çözmeyi düşünse de donanımı daha hafif hale getirmek uzun vadede daha güzel bir tahlil olacak üzere duruyor.”

Gurman, Apple’ın Vision Products Group’un Vision Pro’yu çoktan geride bıraktığını ve yeni kuşak karma gerçeklik başlıkları üzerinde çalıştığını yazıyor. Grup aygıtın daha düşük fiyatlı bir versiyonunun yanı sıra daha güçlü donanıma sahip yeni kuşak bir başlık üretmeyi düşünüyor. Apple Vision Pro rafa kalkmış olabilir.

Bu ortada tıpkı vakitte Meta’nın karma gerçeklik geleceğine yönelik planları hakkında da kimi haberler var. Yeni Meta Quest 3 kulaklıklarını bu hafta 500$ başlangıç fiyatıyla göndermeye başlayacak. Gurman, Meta’nın gelecekte bu fiyatı düşürmenin yollarını aradığını, buna kulaklığı rastgele bir el kumandası olmadan göndermenin de dahil olduğunu argüman ediyor. Şayet kumanda olmazsa kullanıcılar kulaklığı takarken el hareketlerini kullanmak zorunda kalacak.

Meta’nın ayrıyeten Ekim ayında Ray Ban tarafından üretilen ve sahiplerinin bu lenslerle fotoğraf ve görüntü çekebilmelerinin yanı sıra telefon görüşmeleri yapabilmelerini ve müzik dinleyebilmelerini sağlayacak yeni gözlükleri piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor. Gurman, Meta’nın metinler ve harita yönlendirmeleri üzere şeyleri gösterecek gerçek bir AR gözlük eseri üzerinde çalıştığını söylüyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)