Apple, WaveOne İsimli Teşebbüsü Satın Aldı

Apple‘ın WaveOne isimli yapay zeka dayanaklı görüntü sıkıştırma teknolojisi geliştiricisini satın aldığı ileri sürüldü. Satın alma şimdi doğrulanmadı lakin eski WaveOne yöneticisi Bob Stankosh, “şirketin Apple’a satışının” bu yılın başlarında tamamlandığını söyledi.

TechCrunch’ta WaveOne’ın web sitesinin Ocak ayı civarında çevrimdışı duruma getirildiği ve şirket çalışanlarının birçoğunun şu anda Apple’da çeşitli makine tahsili gruplarında çalıştığı belirtilmiş. Habere nazaran WaveOne, görüntü evraklarının boyutunu azaltmak için “içeriğe duyarlı” görüntü sıkıştırma ve çözme algoritmaları üzerinde çalışıyordu.

Yapay zeka takviyeli sahne ve obje algılamadan yararlanan teşebbüsün teknolojisi, esasen bir görüntü karesini “anlayabiliyor”. Örneğin bu, bant genişliğinden tasarruf etmek için bir sahnedeki başka öğeler değerine yüzlere öncelik vermesine imkan tanıyor.

Apple’ın WaveOne için ne kadar ödediği yahut teknolojilerin Apple yazılım platformlarına ne vakit entegre edileceği ise belirli değil.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)