Apple WWDC 2023 Tarihi Muhakkak Oldu

Apple, WWDC 2023 aktifliğinin 5-9 Haziran tarihleri ortasında gerçekleşeceğini duyurdu. Aktiflik, çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek ve tüm geliştiricilere fiyatsız olarak.

Apple, geliştiricilerin aktiflikte duyurulacak yeni özellikler ve yazılımlar hakkında bilgi edinmelerini sağlayacak çevrimiçi oturumlar ve laboratuvarlar sağlayacak. Apple’ın müracaatları 19 Nisan’a kadar kabul edeceği klâsik bir Swift Öğrenci Yarışı da olacak.

‌WWDC 2023‌ bir defa daha çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olsa da Apple, 5 Haziran’da Apple Park yerleşkesinde gerçekleşecek, seçkin geliştiriciler ve öğrenciler için tüm gün sürecek özel bir aktiflik planlıyor. İştirakçiler açılış konuşmasını ve State of the Union görüntülerini izleyebilecek, birtakım Apple çalışanlarıyla tanışabilecek ve Apple Tasarım Mükafatlarına katılabilecek. Apple geçen yıl da misal bir yüz yüze aktiflik düzenlemişti.

Apple, iOS 17, iPadOS 17, tvOS 17, watchOS 10 ve macOS 14’ü göstermek için 5 Haziran Pazartesi günü bir açılış aktifliği düzenleyecek ve ayrıyeten yeni donanım duyuruları da olabilir. Bu yılki aktifliğin Apple’ın geliştirmekte olduğu AR/VR başlığına odaklanması bekleniyor ve ayrıyeten Mac Pro ve 15 inç MacBook Air’i de görebiliriz.

Apple geliştiricilere ‌WWDC 2023‌ öncesinde e-posta, Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi aracılığıyla ek bilgiler sağlamayı planlıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)