Ban Riskine Dikkat: Anti-Lag+ Teknolojisi CS2 Üzere Oyunlarda Hile Müdafaasını Tetikliyor

AMD, Anti-Lag+ teknolojisini oyunları daha hassas hale getirmek ve kullanıcı tecrübesini güzelleştirmek için tasarladı. Fakat bu özellik birçok çevrimiçi oyunda anti-hile sistemlerini tetikleyerek olumsuz sonuçlara yol açabiliyor.

Anti-Lag+ özelliğinin Call of Duty Çağdaş Warfare 2, Call of Duty Warzone ve Apex Legends oyunlarında anti-hile muhafazasını tetiklediği ya da bu oyunları çökerttiği ortaya çıktı. Bununla birlikte, Anti-Lag+ etkinleştirildiğinde Counter-Strike 2’de kullanılan hile tedbire yazılımlarının devreye girdiği açıklandı. Bu da kullanıcının büsbütün uzaklaştırılmasına, öbür bir deyişle banlanmasına neden oluyor.

Sonuç olarak AMD, en son Adrenalin şoförünü geri çekmek zorunda kaldı. Şirket problemleri doğruladı ve oyunda Anti-Lag+ kullanılmamasını tavsiye etti:

AMD Anti-Lag+ ve NVIDIA Reflex teknolojileri, oyunların denetimini ve grafiklerin nasıl işlendiğini optimize ederek giriş gecikmesini azaltmak için tasarlandı. Öte yandan bu iki teknolojilerin uygulanma formlarında birtakım farklar var.

Geliştiriciler Reflex teknolojisini oyuna eklerken farklı bir kütüphane kullanıyor ve bu kütüphane oyun motoruyla etkileşim halinde. AMD’nin Radeon RX 7000 serisi ekran kartları tarafından desteklenen Anti-Lag+ teknolojisi ise şirketin şoförlerinde bulunan bir özellik. Bu bağlamda oyun motorunda değişiklik gerekiyor ve hile tedbire düzenekleri tetikleniyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)