Bing Image Creator Agresif İçerik Filtrelemesi Arızalandı

Microsoft birkaç gün evvel OpenAI’nin DALL-E 3 modelini Bing Image Creator sanat yaratıcısına eklediğini duyurdu. Denemek isteyen çok sayıda kişi nedeniyle hizmet imaj oluşturmada büyük yavaşlamalar yaşadı. Microsoft, imajların daha süratli oluşturulmasını sağlamak için bilgi merkezlerine çok daha fazla GPU eklediğini belirtti.

Şirket çok geçmeden öbür bir meseleyle daha başbaşa kaldı zira internette pek çok kişi Bing Image Creator’daki metin istemleri üzerinde, görünüşte çok olağan olsa da içerik ihtarlarıyla karşılaşıyor. Jez Corden ise Windows Central’da bu yeni meseleyle ilgili bir makale yazdı. Corden, “adam balyozla sunucu rafını kırdı” sözünün hizmet tarafından işaretlendiğini belirtti. Reddit’te “kovboy şapkalı ve çizmeli bir kedi” yazan bir öteki kullanıcı da içerik ihlali bildirisi aldı.

Ancak şirket en azından bu durumun farkında üzere görünüyor. X’te bir kişi Windows’un şu anki lideri Mikhail Parakhin’e Bing Image Creator’daki bu agresif içerik iletilerini sorduğunda, Parakhin kısa bir cevap vererek “Hmm. Bu garip denetim ediyorum” dedi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)