BMC Software Tahlilleri, Basistek Danışmanlığıyla İşNet Bulut Platformu’nda

BMC Software, İşNet ve Basistek, tüm BMC HELIX tahlillerinin Türkiye’de en yaygın biçimde müşterilere sunulması için “Birlikte, insan için, geleceğe dokunarak kıymet üretmek” yaklaşımıyla yeni iş iştiraki projesini hayata geçirdi. Mutabakatın imza merasimi 24 Mart 2023 tarihinde İşNet Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Müşteri ve iş ortaklarının memnuniyetini merkezinde tutan, insan için teknoloji ve kıymet üreten bilişim tahlilleri yaklaşımlarını ülkenin dijital ekosisteminin temeli olarak tanımlayan BMC Software, İşNet ve Basistek Bilgi Teknolojileri; BMC Software tahlil ve eserlerinin İşNet Bulut Platformu üzerinden Basistek uzmanlığı ve danışmanlığıyla sunulması konusunda iş paydaşlığı için anlaştı. Böylelikle BMC Software’in tüm eserleri Türkiye’de birinci sefer lokal ve yaygın bir platformda hizmet ve tahlil olarak (SaaS) sunulacak. 

Bu stratejik adımla birlikte, kurumlar; daha yenilikçi BT hizmetlerini birinci yatırım maliyeti olmadan, aylık ödeme modeliyle basitçe kullanabilecekler. Bu sayede kurumlar, kullanacakları akıllı hizmet otomasyonu yetenekleriyle; daha süratli, daha hakikat ve verimli bilgi teknolojileri idaresini keşfetme fırsatı yakalayacaklar.

Performans sağlamada proaktif iş birliği

Günümüzde şirketlerin dijitalleşme muhtaçlığı süratle artarken tertiplerin sağladıkları, aldıkları ve dahil oldukları tüm hizmetlerin ölçülmesinde ve takip edilmesinde BT servis idaresi giderek daha kritik bir rol oynuyor. Tıpkı vakitte operasyonların dijital hafızasının korunması, optimizasyonunun sağlanması, görünürlüğün artırılması ve maliyet aktif idarenin mümkün kılınması kıymetli bir muhtaçlık olarak ortaya çıkıyor. Bu kapsamda BMC Software, Basistek ve İşNet tüm BT süreçlerini merkezi olarak göz önünde tutan hizmet anlayışını güçlü bir tahlil olarak ortaya koyuyor.

BMC Software başkan ve yenilikçi Helix tahlilleri ile kurumların dijital ağlarını ve sistemlerini optimize etmelerini ve verimli bir biçimde çalıştırmalarını sağlıyor.  

Uzman hizmet takımı ve yaptığı yatırımlarla katma bedeli yüksek tahliller sunmaya devam eden İşNet; Tier 4 tasarım, operasyon ve işletme sertifikalı data merkezi, ülke çapında yaygın bağlantı altyapısı, kapsamlı bulut ve siber güvenlik hizmetleri ile iş ortaklarına sürdürülebilir, inançlı ve esnek bir altyapı sağlıyor.  

Bilgi teknolojileri sektöründe 2009 yılından bu yana bilgisayar ve yazılım mühendislerinden oluşan tecrübeli, hususlarında uzman takımı ve bölümün önde gelen milletlerarası teknoloji firmalarıyla iş iştirakleriyle eser ve tahlil sağlama konusunda ehil Basistek Bilgi Teknolojileri ise proje mimarisi, konfigürasyon, teknik dayanak, uyarlama bahislerindeki bilgi birikimi ve deneyimini kapsayıcı bir danışmanlık hizmeti olarak sunuyor.

Şirketler SaaS hizmet modeliyle BMC tahlillerini kullanabilecek

Dev muahedeyi; “Ürün-platform-danışmanlık üçgenini eş kenar hale getirerek proaktif BT verimliliği sağlaması açısından epey önemli” formunda yorumlayan Basistek Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Mehmet Ali Ceylan, hayata geçirilen mutabakatın müşterilere çeviklik ve maliyet avantajı getireceğini belirtti. İşNet Genel Müdürü Mehmet F. Can bu iş mutabakatıyla ilgili olarak: “Küresel teknoloji şirketlerinin, ulusal ekonomik döngünün ayrılmaz bir modülü olarak ülkemize yatırım yapması, çok kıymetli bir adım. Bu iş iştirakine mesken sahipliği yaparak, BT hizmetlerinde Türkiye’nin dijital gelişimine ve verimliliğine katkı sunduğumuz ve ülkemizin verisinin ülkemizde kalmasını sağladığımız için son derece mutluyuz” halinde konuştu.

BMC Software Ülke Müdürü Nadir Bozanoğlu anlaşmaya ait olarak “Türkiye, bölgedeki dijital iktisadın öncüsü ve BT hizmetleri için en büyük pazarlardan biri. Ülkenin muazzam potansiyeli ve teknolojileri tahlilleri için global bir merkez olma mümkünlüğü, Basistek ve İşNet ile işbirliği yapma kararımızı kolaylaştırdı. “Bu seyahatte Türkiye’nin en önde gelen danışmanlık şirketi olan Basistek’in bilgi ve deneyimini de dahil ederek müşterilerimize uçtan uca altyapı, yazılım ve danışmanlık bileşenlerini bir bütün olarak sunarak, müşterilerimizin bu tahlili çok süratli kullanma, hayata geçirme ve büyüme üzere hareketlerini çevik ve maliyet avantajlı halde yapmalarını sağlayacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)