Boğaziçi Ventures’tan Oyun Bölümüne Yatırım: Gulliver’s Games..

Boğaziçi Ventures ve March Capital’den Türk Oyun Şirketine 1.5 Milyon USD yatırım!

Kurucularının oyun kesimindeki başarılı geçmişi üzerine temellenen ve Türkiye oyun ekosistemindeki girişimcileri destekleme üzerine şurası stratejisi ile Boğaziçi Ventures, 2023 yılının birinci yatırımlarından birini taşınabilir oyun dalında yeni oyunları ile büyüyen Gulliver’s Games’e yaptı.

Yaratıcı, yenilikçi ve inovatif teknoloji teşebbüslerine büyüme basamağında yatırım yaparak üstel  büyümelerine stratejik ve finansal dayanak sağlayan Boğaziçi Ventures, birinci oyunu ‘Restaurant Tycoon’u yayınladıktan sonra stratejisini değiştiren Gulliver’s Games’in yeni projesine 500.000 USD yatırım yaptı. Boğaziçi Ventures ve March Capital’dan toplam 1,5 Milyon USD yatırım alan Gulliver’s Games ülkemize yabancı fon girişini sağlayan bir proje olarak teknoloji girişimciliği ekosisteminde kıymetli bir yere sahiptir.

2023’ün birinci çeyreği şimdi tamamlanmadan üçüncü yatırımını yapan Boğaziçi Ventures, global piyasaya açılmayı planlamış projelere takviye sistemleri ile yatırımlar yaparak teknoloji ekosistemine katkı sağlama misyonunu devam ettiriyor. Türkiye teknoloji teşebbüsü ekosistemine dayanak olma hedefi ile kurulmuş olan BV Growth teşebbüs sermayesi fonu ile geleceği şekillendirecek teknolojik hizmet ve eser geliştiren girişimcilere yatırımlarım yapan Boğaziçi Ventures, tecrübeli takımı ile girişimcilerle kol kola büyüme maceralarına takviye veriyor.  Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı ve CEO’su Barış Özistek yeni yatırım ile ilgili yaptığı açıklamada “Boğaziçi Ventures’ın kurucularının genetiğine işlemiş bir oyun teknolojileri tutkusu ve deneyimi var. Deneyimli kurucu ortakları olan, güzel verilere sahip oyun teşebbüslerine yatırım en sevdiğimiz alanlardan. Her devrin büyüyen kesimlerinden olmayı başaran ve tekrar her periyodun beğenilen kesimi olarak jenerasyonlar ortasında dahi köprü vazifesi gören oyun dalında muvaffakiyetini ve tutkusunu bize kanıtlamış olan Gulliver’s Games grubuna ikinci yatırımı da yaparak büyümesine dayanak olduğumuz için çok memnunuz. Türkiye oyun dalı ne kadar güçlü olduğunu ve dünya oyun bölümünden hisse almaya devam edeceğini ispat etmeye devam ediyor.” şeklinde görüşlerini paylaştı.

İlk oyunu ‘Restaurant Tycoon – Idle Game’i piyasaya geçtiğimiz yıl çıkaran Gulliver’s Games, oyuncu kitlesini genişletecek ve oyun tecrübesini bir üst düzeye çıkaracak yeni bir projeye imza atmaya hazırlanmaktadır. Deneyimlerini inovatif bir strateji ile yorumlayan şirket, edinimleri sonucunda dinamik ve yetenekli takımı ile küresel pazarda iz bırakacak yeni oyunu için yatırım cinsine çıkmıştır. Boğaziçi Ventures’ın 500.000 USD yatırımıyla March Capital’ın da dahil olduğu 1.5M USD tohum yatırım cinsini tamamlayan Gulliver’s Games, insider round’ında iki başkan yatırımcısı ile daha güçlü başarılara imza atmak için buluştu. Gulliver Games’in Kurucusu ve CEO’su Doğan Akdağ, şirketinin ikinci yatırım tipini ‘‘İlk oyunumuz Restaurant Tycoon’u geliştirme ve yayınlama müddetince önemli bir teknik ve tasarım bilgisi edindik. Bu bilgiler ışığında stratejimizi değiştirerek yalnızca “oyuncu” kitlenin değil, yediden yetmişe herkesin keyifle oynayabileceği farklı bir proje üzerine bir müddettir çalışıyoruz. Yeni oyunumuz ile geniş kitlelere ulaşan ve oyuncularımızın hayatında kalıcı yer edinen bir marka yaratacağız. Tohum yatırım çeşidinde bir ortaya geldiğimiz yatırımcılarımızın yaptığı bu yeni ve daha büyük ölçekteki yatırım, inşa ettiğimiz çalışma kültürünü ileriye taşıyacak yeni takım arkadaşları ile süratli büyümemizin yolunu açıyor. Uzun vadeli planlarımızın birinci adımı olan bu oyun ile ivmemizi artırarak, en sevdiğimiz işi yapmaya devam edeceğiz.” halinde tabir etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)