Bulut bilişim trendleri vodofone busıness cloud day’de konuşuldu

BULUT BİLİŞİM TRENDLERİ

VODAFONE BUSINESS CLOUD DAY’DE KONUŞULDU

                                                                                                 

Vodafone Business’ın, MEXT Teknoloji Merkezi’nde gerçekleştirdiği Vodafone Business Cloud Day aktifliğinin ikincisinde pek çok farklı dalda faaliyet gösteren şirketlerin yöneticileri bir ortaya geldi. Bulut bilişim dönüşümü, bulut ekosistemi ve siber güvenlik stratejilerinin konuşulduğu Vodafone Business Cloud Day’e ilgi epey ağırdı.

 

 İşletmelerin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone Business, dünyanın en kapsamlı dijital dönüşüm ve yetkinlik gelişim merkezi olan MEXT Teknoloji Merkezi’nde, Vodafone Business Cloud Day’in ikincisini geniş bir iştirakle gerçekleştirdi. Sağlam tüketim, perakende, teknoloji ve finans üzere Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden konuşmacı ve yöneticilerin yer aldığı aktiflikte, teknoloji dünyasının önderleri bulut bilişim ekosistemi, bulut trendleri ve siber güvenlik stratejilerini konuşmak üzere bir ortaya geldi. Aktifliğin açılış konuşmasını Vodafone Türkiye İcra Şurası Lider Yardımcısı Hasret Kestioğlu yaparken, Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy’un Harvard Business Review Türkiye Genel Yayın Direktörü Serdar Turan’la birlikte gerçekleştirdiği Dijital Türkiye 2030 Raporu söyleşisi de iştirakçilerden ağır ilgi gördü.

 

Vodafone Business Cloud Day’de Serdar Turan’la yaptığı söyleşisinde Vodafone Türkiye’nin yayınladığı “Dijital Türkiye 2030 Raporu”na değinen Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy şunları söyledi:

 

“Bugün pek çok paydaşımızın katıldığı Vodafone Business Cloud Day etkinliğimizde, teknoloji dünyasının başkanları ile bir ortaya gelerek bugün ve geleceğin teknolojileri hakkında fikirlerimizi masaya yatırdık. Geçtiğimiz aylarda paylaştığımız Dijital Türkiye 2030 Raporu’nda ülkemizin dijital dönüşüm sürecinin en kıymetli üç ayağı olan toplum, şirketler ve devleti mercek altına alırken, bu ögelerin olmazsa olmaz bileşeni ve önkoşulu durumundaki altyapıyı da dördüncü eksen olarak incelemiştik. Raporumuzda şirketlerin temel dijitalleşme göstergelerindeki performansını kıymetlendirmek ve burada sağlanacak gelişimin ekonomik tesirini ölçmek üzere bir dijitalleşme endeksi oluşturduk. Bu endeksin çıktılarına baktığımızda ise dijitalleşmedeki 1 puanlık yükselişin, ülke genelinde yüzde 3’lük ek GSYİH artışa eş paha olduğunu, yani 26 milyar dolarlık bir artış sağlayabileceğini gördük. Buradan da bir kere daha dijitalleşmenin kıymetini vurgulamış oluyoruz.”

 

“Farkındalığın artması bulut kullanımını da olumlu yönde etkileyecek”

 

Vodafone Türkiye İcra Heyeti Lider Yardımcısı Hasret Kestioğlu ise konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: 

 

“Bu sene ikincisini düzenlediğimiz Vodafone Business Cloud Day’de bölümün değerli oyuncuları ile buluşup, onların bulut dönüşümlerini ve Vodafone Business olarak gelecek planlarımızı konuştuk. Yıl içerisinde yaptığımız, bulut ve güvenlik odağındaki yatırımlarımızı, objelerin interneti, yeni jenerasyon irtibat teknolojileri üzere kritik hususlarda sunduğumuz inovatif tahlilleri hem kendi yöneticilerimizden hem de dijital tahlil ortağı olduğumuz müşterilerimizden dinledik.

 

Yapay zekâ, IoT, süratli ve sağlam internet teması, data analitiği üzere uygulamalar sayesinde bulut bilişim, gitgide artan bilgi ölçüsünü işleyip akıllı uygulamalar üzerinde çalışmamıza imkan tanıyan temel ve kıymetli bir teknoloji haline geldi. Türkiye’de bulut teknolojileri kullanımı istenilen seviyede olmamasına karşın, farkındalığın giderek artmasıyla, bu durumun da olumlu tarafta değişeceğini düşünüyoruz. 

 

Bu sebeple 5G sağlayıcısı olduğumuz MEXT’te gerçekleştirdiğimiz Vodafone Business Cloud Day etkinliğimiz, bizler için çok değerli. Keyifle geçen bir aktifliğin akabinde, önümüzdeki yıl da Vodafone Business Cloud Day’de farklı husus ve konuklarla bir ortaya gelmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

 

Bulut dönüşümleri ve siber güvenlik stratejileri konuşuldu

 

Tüm gün süren aktiflikte; bulut teknolojileri ekosistemi, finans kesiminde bulutun geleceği, iş sürekliliği, bulut dönüşüm stratejileri, bulut güvenliği, teknoloji liderliğinin dönüşümü ve siber güvenlik tehlikeleri üzere inovatif bahis başlıklarını ele alındı. Vodafone Business Cloud Day’in bu yılki panelistleri, gelişen teknolojiler ve şirketlerinin bulut dönüşümlerine öncülük edecek stratejilerini aktarırken, bulut teknolojilerinin dönüştürücü tesiri ve temaslı bir dünyada günümüz siber güvenlik tehlikelerine karşı korunma yolları da masaya yatırıldı.

 

“Uzmanına Sorduk” platformunun lansmanı yapıldı 

 

Vodafone Business Cloud Day, tıpkı vakitte Vodafone Business’ın, “Uzmanına Sorduk” adını verdiği teknoloji odaklı eğitim görüntülerinin olduğu yeni platformunun lansmanına da mesken sahipliği yaptı. Vodafone Business web sitesinde herkese açık formda yayınlanacak görüntülerde, alanında uzman Vodafone çalışanları, IoT, eSIM, otomasyon teknolojisi vb. üzere hususlardaki uzmanlığını aktaracak. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)