Canon, mürekkep püskürtmeli baskı makineleri serisine varioPRINT iX1700’ü ekliyor

Canon, mürekkep püskürtmeli baskı makineleri serisine varioPRINT iX1700’ü ekliyor

 

Mürekkep püskürtmeli üretim baskı makinelerinde önder marka Canon, dakikada 170 A4 baskısı alan, yaprak beslemeli yeni mürekkep püskürtmeli baskı makinesi varioPRINT iX1700’ün tanıtımını gerçekleştirdi.

Ticari ve şirket içi baskı hizmeti sağlayıcı gereksinimlerine verimli ve yüksek kaliteli baskı tahlili sunmak için tasarlanan varioPRINT iX1700, düşük hacimde yakın teslim tarihlerine ahenk sağlıyor. varioPRINT İX1700, mevcut trendler karşısında müşteri taleplerine tahlil sunarken B3 mürekkep püskürtmeli platformuyla da Canon’un Japonya, Almanya ve Hollanda’daki Ar-Ge merkezlerinden gelen mürekkep püskürtmeli ve yaprak beslemeli alanlarındaki uzmanlığını bir ortaya getiriyor. Dakikada 170 A4 imaja varan süratle baskı alabilen bu yeni baskı makinesi, imagePRESS V1350 ile mürekkep püskürtmeli varioPRINT iX2100/3200 ortasındaki baskı hacimlerini hedefliyor.

Yüksek uygulama kalitesi için yenilikçi baskı ucu ve mürekkep teknolojisi 

VarioPRINT iX1700, yüksek çözünürlüklü 2.400 x 1.200 dpi baskı ucu ve yeni mürekkep seti ile yüksek kaliteli baskı uygulamaları üretiyor. Su bazlı polimer mürekkepler; geniş renk gamı ile yüksek doygunlukta pigmentler içeriyor. Mürekkep, pigmentleri çok ince bir katman halinde gerece sabitleyen şartlandırma sıvısından sonra medya üzerine püskürtüyor. Bu sayede materyalin doğal dokusu korunarak ofset basılan uygulamaların çoğaltılmasına yahut taşınmasına imkan sağlıyor. 

Verimli ve Güvenilir 

Çok taraflı olan bu baskı makinesi dakikada 170 A4 manzaraya yahut dakikada 73 B3 imaja kadar yüksek süratlerde baskı alıyor. Verimliliği en üst seviyeye çıkarmak için baskı ucu bakımı ve kalite denetimini de otomatikleştiriyor. Ayrıyeten baskı uçları, mürekkebin tüm püskürtme uçlarına gerçek kesintisiz bir akış yolunu izleyerek dolaşmasını sağlayan bir düzeneğe sahip olmasıyla öne çıkıyor. Bu sayede kullanıcıların istikrarlı formda baskı alabilmesine imkan tanıyor. Canon’un yeni baskı ucuna özel olarak geliştirdiği mürekkeplerin bileşimi ve sağlam kağıt beslemesi sayesinde varioPRINT iX1700, çok çeşitli medyaların baskısını gerçekleştiriyor. Görsel özellikleri yüksek kullanıcı arayüzü ve otomasyon özellikleri verimliliği destekliyor.

Canon Europe, Üretim Baskılama Ünitesi Avrupa Planlama, Pazarlama ve İnovasyon Kıdemli Yöneticisi Jennifer Kolloczek: “Dünya çapında 600’den fazla heyetim yaptığı yaprak beslemeli mürekkep püskürtmeli üretim baskı makinelerinde global bir önder ve müşterileri için emniyetli bir iş ortağı olan Canon, daima olarak yenilikçi, geliştirilmiş mürekkep püskürtmeli teknolojisi sunma arayışında oluyor. varioPRINT iX1700’i de üretim baskısı tekliflerimize eklemek için sabırsızlanıyoruz. Genişletilmiş portföyümüzle daha fazla baskı hizmeti sağlayıcısının üretim süreçlerini kolaylaştırmaya, basılan materyallerinin kalitesini artırmaya ve müşterilerinin farklı gereksinimlerine daha süratli ve esnek cevaplar oluşturmaya imkan sağlamayı hedefliyoruz.  varioPRINT iX1700 bu avantajları hem ticari hem de şirket içi baskı hizmeti sağlayıcıları için sunacak ve baskı merkezlerini hizmetlerini genişletmelerine, daha fazla iş üretmelerine ve rekabetçi kalmalarına yardımcı olacak.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)