Discord, 32-bit Windows İşletim Sistemleri İçin Dayanağı Sonlandıracak

Discord, 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren Windows uygulama istemcisinin 32-bit Windows işletim sistemlerinde çalışmayacağını duyurdu. Şirket, güncelleme ve takviye almaya devam etmek isteyenlerin bu tarihten sonra 64-bit Windows işletim sistemlerine geçmelerini öneriyor.

Destek gönderisinde, uygulamanın 1 Aralık’tan sonra Windows 32 bit işletim sistemlerinde hala temel fonksiyonellik sunabileceği lakin daha fazla güncelleme almayacağı için daima fonksiyonu ve kararlılığının garanti edilmediği belirtiliyor. Daha eski 32-bit Windows PC kullanıcıları, hizmetin asgarî ihtiyaçlarını karşılamaları halinde Discord’a web tarayıcıları aracılığıyla erişmeye devam edebilecek.

Mayıs 2020’de Microsoft, artık bilgisayar üreticilerine 32-bit Windows işletim sistemi sunmayacağını duyurdu. O vakitten beri bu şirketler, Windows’un evvelden yüklenmiş 64 bit sürümleriyle PC’yi gönderdiler. Discord’un Windows uygulaması için 32 bit takviyesini daha yeni kaldırıyor olması, birçok kullanıcının bu eski işletim sistemlerini kullanmaya devam ettiğini gösteriyor.

Discord, hizmetini yeni platformlar ve yeni özelliklerle güncellemeye de devam ediyor. Discord ses takviyesi Eylül 2022’de Microsoft’un Xbox One ve Series X|S konsollarına, tıpkı özellik ise Mart 2023’te Sony’nin PlayStation 5 konsoluna eklendi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)