Facebook ve Messenger İçin Yayın Kanalları Geliyor

Meta, Facebook ve Messenger için yakında yayın kanalları ismi verilen yeni bir özellik sunulacağını duyurdu. Yayın kanalları, içerik oluşturucuların abonelere ulaşması için herkese açık ve birebir sohbetler sağlayacak.

Araç, Facebook’taki Sayfaların müşterilere daha direkt ulaşarak abonelerle daha güçlü temaslar kurmasına imkan tanıyacak. Meta, önümüzdeki haftalarda yayın kanallarını açmaya başlayacaklarını ve Facebook’taki herkesin sayfalardan haberdar olmak için onlara katılabileceğini söyledi.

Özellik kullanıma sunuldukça muhtemelen takip ettiğiniz kimi sayfalardan kanala katılma konusunda bir bildirim alacaksınız. Meta, bir sayfa kanalını açtığında tüm kullanıcıların tek seferlik bir bildirim alacağını belirtiyor.

Tek taraflı bir konuşma olduğundan yalnızca yöneticiler bildiri gönderebilecek lakin öbürleri bildirilere reaksiyon ve anketlere oy verebilecek. Bu, yöneticiye kullanıcılardan birtakım denetimli karşılıklar alma imkanı sunacak.

Yapılan duyuruya nazaran sayfa yöneticilerinin kanal oluşturmak için sayfalarına gitmeleri gerekecek. Hasebiyle sayfa yöneticileri istenmediği yahut gereksinim duyulmadığı takdirde şimdilik kanal oluşturmak zorunda kalmayacak. Şirket ayrıyeten yayın kanallarının birinci etapta belli pazarlarda bulunacağının altını çiziyor.

Meta, özelliğin birinci olarak hangi ülkelerde kullanıma sunulacağı yahut ferdi pazarlara evreli olarak sunulup sunulmayacağı konusunda ise bilgi vermedi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)