Fransa, iPhone 12’nin Radyasyon Düzeyini Gideren Yazılım Güncellemesini Onayladı

Fransa, iPhone 12 aygıtlarının yüksek seviyede radyasyon yaydığını tespit etmiş ve iPhone 12 akıllı telefonların satışını yasaklamıştı. Artık ise Reuters, ülkenin artık iPhone 12 aygıtların radyasyon düzeyini düşüren önerilen bir yazılım güncellemesini onayladığını paylaştı.

iPhone 12 artık epey eski bir aygıt ve artık Apple’ın web sitesinde yeni olarak satılmıyor, fakat birçok satıcı hala onu ikinci el olarak satıyor. Fransa’nın yasağı ise alışılmış ki bu cins satışları etkiledi. Bu ayın başlarında Fransa radyasyon düzeyleriyle ilgili kaygılarını lisana getirdiğinde Apple, aygıtının radyasyon düzeylerinin inançlı olduğundan emin olmak için çok sayıda memleketler arası standart testinden geçtiğini savundu.

Eylül ortasında Apple, hükümetin tasalarını gidermek emeliyle Fransa’daki kullanıcılar için bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını belirten bir açıklama yaptı. Fransa, duyuruyu memnuniyetle karşıladığını ve güncelleme yayınlandıktan sonra telefonun satışına müsaade vereceğini söyledi.

Öte yandan, güncellemenin sadece Fransız kullanıcılara sunulup sunulmayacağı belirli değil. Başka birçok Avrupa ülkesi de bulgularla ilgili tasalarını lisana getirdi lakin hiçbiri şirkete Fransa kadar sert müdahale etmedi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)