GeForce NOW Türkiye Hizmetine 200 Saat Hududu Geldi

NVIDIA’nın bulut oyun servisi GeForce NOW, ülkemizde GAME+ ismi altında Turkcell işbirliğiyle kullanıcılara sunuluyor. Kelam konusu servis artık yeni bir karara imza attı.

GAME+ idaresi, paket sınırlaması olmaksızın, aylık 200 saat oyun oynama limiti getirdi. Bu karar, “uygunsuz kullanım” yapan kullanıcıların önüne geçmek için alınmış. Şirketin mevzu ile ilgili açıklaması şu halde;

“Değerli Üyemiz,

NVIDIA GeForce NOW powered by GAME+ servisi muhakkak kapasiteye sahip sunucular üzerinde hizmet veren bir bulut oyun hizmetidir. Servisin kapasite yeterliliği; kullanıcı sayısı ve her bir kullanıcının servisi kullanım oranına nazaran değişkenlik göstermektedir.

Son periyotta GAME+’a kayıtlı birtakım Premium hesapların oyun tecrübesini ve servis kapasitesini makus tarafta etkileyen sonuçları olan; emeli dışında uygunsuz kullanımları olduğunu tespit ettik. Ne yazık ki; bu tıp kullanımlar Premium kullanıcılarımızın oyun tecrübesini negatif tarafta etkilemektedir.

Bu çeşit emeli dışında kullanımların önüne geçmek, servisimizi her kullanıcımız tarafından eşit formda erişilebilir kılmak ve servis kalitemizi üst düzeyde tutmak hedefiyle 28 Mart 2023 tarihi prestijiyle 1 Aylık, 3 Aylık ve 6 Aylık Premium paketlerimiz aylık 200 saat oyun oynama mühleti ile satışa sunulacaktır.

1 Aylık Premium üyeliğiniz boyunca ayda 200 saat toplam kullanıma kadar kesintisiz oyun tecrübesine devam edebilirsiniz. 3 ve 6 Aylık Premium üyeliklerinizde her ay sonunda 200 saat kullanım hakkı yenilenecektir. Paketinize dair kullanım ayrıntılarını gameplus.com.tr/profilim sayfasından takip edebilirsiniz.

28 Mart 2023’den itibaren 1 aylık, 3 Aylık ve 6 Aylık paketlerimiz aylık tekrarlanan 200 saatlik kullanım mühletleri ile satışa sunulacaktır. 28 Mart 2023’den evvel başlayan 1 Aylık ve 3 Aylık Premium üyelikler ise bir sonraki yenilene devrinden itibaren aylık 200 saat oynama müddeti ile yenilenecektir.

GAME+ Ekibi”

Aylık 200 saat oyun oynama sonu çok üzere gözükse de bir limit olması kullanıcılar tarafından istenmeyen bir durum. Lakin şirketin bu mevzuda farklı bir tahlil yoluna gidebileceğini de belirtmek gerek.

Siz husus ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)