Google Meet, Küme Aramaları İçin 1080p İmajlı Görüşme Dayanağı Sunuyor

Google Meet, küme aramaları için 1080p manzaralı görüşme dayanağı aldı. Bilgisayarınızda desteklenen bir web kameranız yüklüyse çözünürlüğü artık Full HD çözünürlüğe yükseltebiliyorsunuz. Özelliğin bu yılın Nisan ayından bu yana Google Meet’in birebir imajlı görüşmelerinde zati mevcut olduğunu not olarak düşelim.

Şirket, 1080p takviyesini varsayılan olarak devre dışı bırakarak bant genişliğinden tasarruf etmeye çalışıyor. Öte yandan Google Meet desteklenen donanıma sahip kullanıcılardan bir toplantı başlatmadan evvel daha yüksek çözünürlüğü etkinleştirmelerini isteyecek. Ek olarak irtibat yavaşlarsa Google Meet çözünürlüğü otomatik olarak ayarlayabiliyor.

Google Meet’in küme aramalarına yönelik tam HD imajlı görüşme takviyesi artık çeşitli Workspace sürümlerinde mevcut. Lakin 1080p çözünürlük dayanağı, şahsî Google hesabına sahip kullanıcılar için mevcut değil. Desteklenen sürümlerde, Google Meet’te Ayarlar > Video’ya giderek gönderme çözünürlüğünüzü değiştirebilirsiniz. Google’a nazaran, seçili Workspace sürümlerinin 1080p yayın gönderebildiğini lakin uyumlu bir aygıta sahip herkesin 1080p görüntü gönderebileceğini unutmayın.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)