Hyundai ve University College London, Karbonsuz Geleceğin Teknolojileri İçin İşbirliği Yapıyor.

Hyundai ve University College London, Karbonsuz Geleceğin Teknolojileri İçin İşbirliği Yapıyor. • Hyundai ve UCL, Londra’da yapılan Birleşik Krallık-Kore İş Forumu öncesinde bir muahede imzaladı.

• Hyundai, UCL’nin “Gelişmiş Tahrik Laboratuvarı”ndan yararlanarak hidrojen üretimi, yakıt hücreleri ve elektrifikasyon teknolojileri üzerine ortak araştırmalar yürütecek.

• Ortaklık mutabakatında; gelecekte daha sürdürülebilir bir mobilite ekosistemi gerçekleştirerek karbon nötrlüğüne ulaşmak amaçlanıyor.

Hyundai Motor Company, karbon nötr geleceğin teknolojilerini ortaklaşa araştırmak için dünyaca ünlü University College London (UCL) ile iştirak kurdu. Hyundai, Londra’da yapılan bu muahede ile birlikte ‘Hidrojen Üretimi, Hidrojen Yakıt Hücreleri ve Elektrifikasyon Teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme alanlarında faal bir biçimde rol alacak.

Hem Güney Kore hem de Birleşik Krallık, 2050 yılına kadar karbon nötrlüğü sağlamayı hedeflerken, Hyundai de bu mutabakata istinaden etraf dostu teknolojilere yönelik daima araştırma ve geliştirme yatırımlarıyla hidrojen iktisadının gelişimini hızlandırmayı ve gelecekte sürdürülebilir bir mobilite ekosistemi gerçekleştirmeyi hedefliyor.

UCL, global üniversite sıralamasında daima olarak üst sıralarda yer alırken birebir vakitte sayısız Nobel ve Fields Madalyası üzere itibarlı ödüllere sahip bireyleri de bünyesinde barındırıyor. Hyundai ve UCL, hidrojen üretimi, yakıt hücreleri ve elektrifikasyon alanlarında karbon nötrlüğünü gerçekleştirmek için gelecekteki mobilite teknolojilerini ortaklaşa araştıracak. Hyundai ayrıyeten, şirketin 2045 yılına kadar karbon nötrlüğü elde etme gayesini temel alarak, çalışmalarını hızlandıracak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)