iPhone 15 Çok Isınma Sorunu İçin Güncelleme Yolda

Geçtiğimiz hafta birçok iPhone 15 ve iPhone 15 Pro kullanıcısı akıllı telefonlarının çok ısınmasından ve yüksek sıcaklıklarda çalışmasından şikayet etmişti. Sonunda bu sesleri duyan Apple, iPhone 15 serisinin çok ısınma sorunu için sunulacak bir yazılım güncellemesi için çalışıldığını açıkladı.

Apple, Forbes‘a yaptığı açıklamada iPhone 15 serisini birinci birkaç gün boyunca olağandan daha fazla ısınmasının olağan olduğuna dikkat çekti. Bunun nedeninin iOS’un art planda fotoğrafları, aramaları ve daha fazla datayı veritabanına eklemesi olduğu söz ediliyor.

Apple açıklamasında, “iPhone’un beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olabilecek birkaç şartı belirledik. Artan arka plan aktifliği nedeniyle, aygıt kurulduktan yahut geri yüklendikten sonraki birinci birkaç gün içinde aygıt ısınabilir.” diyor.

Ek olarak Apple, iOS 17’de iPhone 15 ve iPhone 15 Pro kullanıcıları için çok ısınma sıkıntısını daha da kötüleştiren bir kusur tespit ettiğini ve bu sorunun bir yazılım güncellemesiyle çözüleceğini söylüyor. Ayrıyeten şirket birtakım üçüncü taraf uygulamalara yapılan son güncellemelerin sistemin çok yüklenmesine neden olduğunu belirtmiş. Güncelleme sonrasında performans tarafında bir değişiklik olmayacağının da altı çiziliyor.

Beklenen bu iOS 17 güncellemesinin (muhtemelen iOS 17.0.3) ne vakit yayınlanacağına dair bir bilgi verilmezken şirketin elini çabuk tutacağını düşünüyoruz.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)