iPhone 15 Pro Isınma Sorunu ile Gündemde

Popüler analist Ming-Chi Kuo titanyum yapıya sahip iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinin ısınma sorunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kuo, Apple’ın Pro serisinde yük azaltımını sağlamak için soğutma sisteminden fedakarlık etmiş olabileceğini öne sürüyor.

iPhone 15 Pro modellerinde ısınma meselelerine dair yaygın haberler bulunuyor. Kimi kullanıcılar, telefonlarının kılıf olmadan bile tutulamayacak kadar ısındığını sav ediyor. Isınmanın ise muhtemelen yeni Apple A17 Pro çipinden kaynaklandığı düşünülüyor.

Apple A17 Pro çipi, TSMC’nin 3nm süreç düğümünde üretildi. Bu tıpkı vakitte yeni 3nm teknolojisinin çok ısınma problemlerinden sorumlu olduğu istikametinde spekülasyonlara da yol açtı. Öte yandan Ming-Chi Kuo aksini öne sürüyor.

Kuo, Medium‘daki blogunda şunları yazıyor: “Araştırmam, iPhone 15 Pro serisi çok ısınma problemlerinin TSMC’nin gelişmiş 3nm düğümüyle ilgisi olmadığını gösteriyor. Bunun esas nedeni, daha hafif bir tartıya ulaşmak için termal sistem dizaynında yapılan ödünlerdir; örneğin ısı dağıtım alanının azaltılması ve titanyum çerçevenin kullanılması, bu da termal verimliliği olumsuz istikamette tesirler.”

Kuo, Apple’ın iPhone 15 Pro’nun çok ısınma problemlerini yazılım güncellemeleri yoluyla çözeceğini söylüyor. Lakin şirketin çip performansından da ödün vermeden çok fazla düzgünleştirme yapmakta zorlanabileceği konusunda uyarıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)