Kaspersky SD-WAN: Coğrafik Olarak Dağınık Ağları Korumak için Yeni Tahlil

Yeni Kaspersky tahlili şirketlerin emniyetli ağlar kurmasına, coğrafik olarak dağınık işletmelerin faaliyetini sürdürmesine ve yeni şubeleri el değmeden ağa bağlamasına yardımcı oluyor. Yazılım Tarifli Geniş Alan Ağı (SD-WAN), tüm kurumsal ağın tek bir konsoldan idaresini sağlayarak şirketlerin ferdi irtibat kanallarını ve ağ fonksiyonlarını birleştiriyor.

P&S Intelligence tarafından sağlanan verilere göre, SD-WAN pazar büyüklüğü 2022 yılında 3 milyar 514 milyon dolarken 2023 yılında 30 milyar 907 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Bu büyüme, artan bulut tahlilleri, internet geniş bant ilişkilerine yönelik artan talep ve ağ çevikliği ve görünürlüğüne yönelik artan muhtaçlıktan kaynaklanıyor.

Kaspersky, bu talebi karşılamak için sıkıntılara karşı güçlü bir iş altyapısı oluşturmak ve coğrafik olarak dağıtılmış ağları garanti altına almak için tasarlanmış bir tahlil olan Kaspersky SD-WAN’ı piyasaya sürdü. Kaspersky’nin sunduğu bu tahlil, şube ofisleri olan şirketler, dağıtık pozisyonlara sahip üretim şirketleri, uzak mesken ofisler yahut ATM’leri olan şirketler için eşit derecede kullanışlılık sunuyor.

Kaspersky SD-WAN, muteber bir dağıtılmış ağın üzerinde birleşik bir güvenlik platformu oluşturma yolunda kıymetli bir adıma karşılık geliyor. Kaspersky SD-WAN ile Secure Access Service Edge (SASE) de oluşturmak mümkün.

Müşteri Tesisleri Ekipmanı (CPE) Dayanağı ve El Değmeden Hizmet

Kaspersky SD-WAN, farklı Müşteri Tesisleri Ekipmanı (CPE) tiplerini destekliyor ve müşterilerin sanal aygıtları çalıştırmak için kendi kaynaklarını yahut Kaspersky SD-WAN Edge Service Router (KESR) serisinden önerilen modelleri kullanmalarına imkan tanıyor. Sunulan telekomünikasyon aygıtı, şirkete tek bir kutu içinde çok çeşitli ağ fonksiyonları sağlıyor. 

Ayrıca CPE, Zero-Touch Provisioning (ZTP) ile ek yapılandırmalar olmaksızın yeni pozisyonlara sıkıntısız ve süratli bir formda bağlanmayı sağlayarak yaygınlaştırma müddetini dakikalara indiriyor.

Kaspersky SD-WAN, aygıt yazılımı yükseltmeleri, envanter toplama, ömür döngüsü idaresi ve sorun giderme üzere rutin süreçleri otomatikleştirerek tüm aygıtların merkezi olarak yönetilmesini sağlıyor. Yapılandırmaları güncellerken yahut değiştirirken mümkün yanlışların ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor ve ortalama geri yükleme müddetini azaltıyor.

Kanal Optimizasyonu ve Temas Yönetimi

Kaspersky SD-WAN, dahili yük dengeleme sayesinde data transferi için birebir anda kullanılabilen çeşitli kablosuz yahut kablolu irtibat kanalları (MPLS, Ethernet, 4G, vb.) ile tüm şirket kaynaklarına erişim sağlayabiliyor. Dinamik trafik mühendisliği, dahili derin paket kontrolü (DPI) ve gerçek vakitli kalite denetimi, trafiğin en uygun ilişkiye yönlendirilmesini sağlayarak işletme maliyetlerini azaltıyor.

Çözüm ayrıyeten istikrarsız ağ irtibatlarında bile verimli uygulama performansı sağlayan İleri Kusur Düzeltme ve Paket Çoğaltma üzere irtibat idaresi özellikleri sunuyor.

Ağ Altyapınızı En âlâ Halde Görmenizi Sağlıyor

Cihazın birleştirilmiş web arayüzü tüm ağın idaresine müsaade veriyor. Trafik filtreleme kuralları ve güvenlik siyasetleri oluşturuyor, hizmet düzeyi mutabakatlarını (SLA’lar) tanımlıyor. Grafik oluşturucu, ağ altyapısının görselleştirilmesine ve sürükle-bırak modunda yeni hizmetlerin entegre edilmesine imkan tanıyor.

Güvenlik Hizmetleri ve Analitik Araçların Süratli Entegrasyonu

Sanal Ağ Fonksiyonları (Virtual Network Functions – VNF) yöneticisi, hem Kaspersky hem de öteki üçüncü parti satıcıların güvenlik duvarları, inançlı web ağ geçitleri ve hücum tedbire sistemleri üzere trafik denetim ve güvenlik araçlarının otomatik olarak dağıtılmasını sağlıyor.

Kaspersky Secure Access Service Edge İş Geliştirme Müdürü Maxim Kaminsky, şunları söylüyor: “Coğrafi olarak dağılmış işletmelerin sağlam bir biçimde sürdürülmesi ve yeni ofislerin şirket ağına süratli bir biçimde bağlanması ek maliyetler, buna karşılık gelen araçlar ve uzmanlık gerektiriyor. Bu talebi karşılamak için dengeli güvenlik siyaseti ve güçlü entegrasyon özellikleriyle kusurlara karşı sağlam ve verimli kurumsal ağ oluşturan kapsamlı bir eser sunuyoruz. Kaspersky SD-WAN, şirketlerin her yeni ofiste sıfırdan BT sistemi kurmadan dünya genelindeki kurumsal ağların tüm altyapısını yönetmesine imkan tanıyor.” 

Kaspersky SD-WAN hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulmuş global bir siber güvenlik ve dijital kapalılık şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelinde işletmeleri, kritik altyapıları, hükümetleri ve tüketicileri korumak için daima olarak yenilikçi tahlillere ve hizmetlere dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, gelişmiş ve gelişen dijital tehditlerle gayret etmek için önde gelen uç nokta müdafaası, özel güvenlik eserleri ve hizmetleri ile Siber Bağışıklık tahlillerini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunmaktadır ve şirket 220.000’den fazla kurumsal müşterinin kendileri için en kıymetli olanı muhafazalarına yardımcı oluyor. kaspersky.com adresinden daha fazla bilgi edinin.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)