Kaspersky, Üniversiteler için Yeni İşbirliği Programı Olan, Academy Alliance’ı Tanıttı

Kaspersky’nin yüksek tahsil kurumları için yeni paydaşlık programı AcademyAlliance başlıyor. Şirketin tanınmış siber güvenlik uzmanlığını ve Kaspersky’nin en yeni teknolojilerini öğretime entegre etmeyi amaçlayan bu ittifak, üniversitelerle iki başka biçimde faydalanma imkanı sağlıyor.

Kaspersky, gençleri siber güvenlik mesleklerine teşvik etmek ve onları gerçek hayattaki siber güvenlik gayretlerine hazırlamak için pratikteki tecrübelerini dünya genelinde yaklaşık 200 üniversitenin öğrencileriyle paylaştı. Eğitime katkı, şirketin misyonunun bir modülünü oluşturuyor ve daha inançlı bir dünya ve müreffeh bir toplum inşa etmek için kıymetli bir kaynağı temsil ediyor. Kaspersky, on yılı aşkın bir müddettir yüksek tahsil kurumlarıyla yakın bir halde çalışarak öğrencilerle bilgi birikimini paylaşıyor, müsabakalar ve konferanslar düzenliyor ve staj imkanları sağlıyor.

Yeni program, işbirliği için yeni bir çerçeve sağlayarak kelam konusu alakaları güçlendirmek üzere tasarlandı. Kaspersky Academy Alliance, ortak ve gelişmiş olmak üzere iki tıp üyelik sunuyor. Bunların her ikisi de portföyünde Bilişim, Uygulamalı Bilişim yahut Bilgisayar Bilimleri eğitim programları bulunan ve yılda 400’den fazla lisans öğrencisi ve uzman ile 50’den fazla yüksek lisans öğrencisine eğitim veren yükseköğretim kurumları için uygun olacak formda tasarlandı. Gelişmiş seçenekte ise kuruluşların en az 50 öğrenciye bilgi güvenliği konusunda eğitim vermesi üzere ekstra bir kaide yer alıyor.

Kaspersky Academy Alliance, üniversitelerin günümüzün zorluklarına hazır siber güvenlik uzmanları yetiştirmesine yardımcı olmayı amaçlayan, kapsamlı bir tahlili simgeliyor. Kaspersky uzmanları, programın genel olarak BT çalışanının eğitim ögesini da güçlendireceğine inanıyor.

Kaspersky Academy Direktörü Maria Gritsan, şunları söylüyor: “Kaspersky Academy Alliance, dünya genelindeki üniversitelerle onlarca yıllık paydaşlık tecrübemizi pekiştiriyor. Bu program, üniversitelerin muhtaçlıkları hakkındaki kapsamlı görüşlerimizi ve en tesirli eğitim biçimleri hakkındaki anlayışımızı içeriyor. Kaspersky olarak toplumsal projelere özel değer verirken, eğitimin inşa etmeye çalıştığımız inançlı geleceğin ana itici güçlerinden biri olduğuna inanıyoruz.”

Kaspersky Academy Alliance, şirketin dünya çapında siber güvenlik maharetleri ve bilgisi geliştirme taahhüdünün bir modülünü oluşturuyor. Şirket, 42 ülkedeki üniversiteler ve akademik kurumlarla mutabakatlar imzaladı. Program, siber güvenlik teknolojilerini yaymaya ve öğrencilerin akademik sonuçlarını geliştirmeye hazır olan yeni üyeleri dahil ederek iştirakçi sayısını artırmak için tasarlandı. Üye olmak için lütfen Kaspersky Academy Alliance ile irtibata geçin.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulmuş global bir siber güvenlik ve dijital zımnilik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelinde işletmeleri, kritik altyapıları, hükümetleri ve tüketicileri korumak için daima olarak yenilikçi tahlillere ve hizmetlere dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, gelişmiş ve gelişen dijital tehditlerle çaba etmek için önde gelen uç nokta muhafazası, özel güvenlik eserleri ve hizmetleri ile Siber Bağışıklık tahlillerini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunmaktadır ve 220.000’den fazla kurumsal müşterinin kendileri için en kıymetli olanı müdafaalarına yardımcı oluyoruz. www.kaspersky.com adresinden daha fazla bilgi edinin.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)