Kaspersky’den ChatGPT yasağına ait uzman yorumu

Veri muhafaza kaygıları ve kullanıcı datalarını depolamaya yönelik mevzuatı ihlal ettiği gerekçesiyle ChatGPT İtalya’da yasakladı. Kaspersky Baş Data Bilimcisi Vladislav Tushkanov,  ChatGPT’yi kullanırken şahsî bilgilerini paylaşılmamasını önerirken, ChatGPT’nin nasıl kullanılabileceği hakkında görüşlerini paylaştı: 

“OpenAI, bilgi uygulamaları konusunda şeffaftır.  Ticari API’lerine giren datalar, devre dışı bırakma seçeneğiyle birlikte muhtemel berbata kullanımı izlemek için sadece süreksiz olarak saklanır. Fakat bu, API dışı hizmetler için geçerli değildir.

ChatGPT arayüzü, kullanıcılara girdikleri dataların üçüncü taraflarla paylaşılabileceğini ve hizmet kalitesini artırmak için beşerler tarafından incelenebileceğini bildirir. Bu nedenle OpenAI, kullanıcılara bir chatbot ile sohbet ederken kendileri yahut diğerleri hakkında ferdî ve özel bilgileri paylaşmamalıdır. Bununla birlikte, insanların yapay konuşma aracılarıyla bağlantı kurarken açık ve samimi olma eğiliminde oldukları kaydedilmiştir.

Bu nedenle, ne kadar uzun mühlet kullanırsanız kullanın, rastgele bir chatbot’a internette tanıştığınız bir yabancı üzere davranmanın ve onu ferdî mahremiyet yaklaşımınıza nazaran kullanmanın en yeterlisi olduğunu unutmayın.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)