Kurumsal tahlillerin adresi ESET’ten geçiyor

Siber güvenlik şirketi ESET, Genişletilmiş Tespit ve Müdahale Platformları içinde (XDR) içinde en uygunlar ortasında yer aldı.

XDR, kurumsal seviyede güvenlik tehditlerine karşı muhafaza sağlayan bir tehdit tespit ve karşılık platformudur. Bu platform sayesinde, birden fazla aygıttan gelen datalar tahlil edilerek tehditler belirleniyor, belirlenen tehditlere otomatik karşılık veriliyor. ESET her boyuttaki işletmeye ESET PROTECT Seçkine eseri ile   kurumsal seviyede XDR’ı eksiksiz çok katmanlı muhafaza ile birleştirerek hepsi bir ortada tedbire, tespit ve müdahale tahlili sunuyor.

Siber güvenlikte dünya başkanı olan ESET, Forrester’ın Extended Detection And Response Platforms Landscape, Q4 2023 raporunda yer aldı. Rapor, ortalarında ESET’in kıymetli bir tedarikçi olarak kabul edildiği 29 XDR tahlili tedarikçisine genel bir bakış sunuyor. Forrester araştırmayı, siber güvenlik profesyonellerine bir XDR sağlayıcısından bekleyebilecekleri paha hakkında içgörü sağlamayı amaçlayarak gerçekleştirdi. Rapor, müşterilerin satıcı farklılıklarını anlamalarına ve büyüklük ve pazar odağına nazaran seçenekleri keşfetmelerine yardımcı oluyor.

Kademeli olarak EDR’nin yerini alan XDR, hem uç noktalardan hem de başka yüzeylerden gelen güvenlikle ilgili tespitleri birleştirir. Bu yenilik, üst seviye tespit, kapsamlı araştırma ve süratli karşılık için gelişmiş bir analist tecrübesine öncelik vererek, sağlam büyük data altyapısı ile buluta mahsus bir yaklaşım benimsiyor. Forrester’ın XDR ortamına genel bakışı, pazardaki paha teklifine, satıcı segmentlerine ve faal sağlayıcılara odaklanmaktadır. Genel bakışta listelenen satıcılar, alıcıların birincil beklentilerini karşılayan dört temel kullanım durumu da dahil olmak üzere büyüklük, bölge ve kullanım durumlarına nazaran değişmektedir: Mahallî Tespit Yüzeyi (uç nokta), Mahallî Tespit Yüzeyi (iş yükü), Olay İdaresi ve Tehdit Avcılığı. 

ESET PROTECT Seçkine, büyük işletmelere, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ’ler) ve kanal ortaklarına gelişmiş XDR sağlayarak görünürlüğü ve tehdit avı yeteneklerini artırır. Bu kapsamlı tahlil, çok faktörlü kimlik doğrulama, sunucu güvenliği, gelişmiş tehdit savunması, tam disk şifreleme, posta güvenliği ve bulut uygulama müdafaası ile çok katmanlı uç nokta müdafaasını entegre eder. Tahlil ayrıyeten, atağa maruz kalmayı azaltmak için risk tabanlı önceliklendirme ve düzeltme ile daima güvenlik açığı değerlendirmesi sunar. Daima tehdit izleme ve avcılığı sunan ve dijital isimli bilişim, kök neden tahlili ve düzeltme rehberliğini kapsayan bu tahlil, güvenlik kaynağı zorluklarıyla karşılaşan kuruluşlar için ülküdür. ESET, potansiyel yeni entegrasyonları dikkatle değerlendirirken, tespit kalitesinden ödün vermemek için bunların sunulması için gerekli olan en yüksek standartlara ayak uyduruyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)