Lenovo; ThinkStation P8 ile İş İstasyonlarında Performansın Sonlarını Zorluyor

Teknoloji devi Lenovo, AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO 7000 WX Serisi işlemcilere ve NVIDIA® RTX™ GPU’lara sahip yeni ThinkStation™ P8 tower iş istasyonunu tanıttı. Önde gelen 5nm “Zen 4” mimarisi üzerine şurası, 96 çekirdeğe ve 192 iş parçacığına kadar destekleyen en yeni AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX Serisi işlemcilerden güç alan Lenovo ThinkStation P8, yapı bilgi modellemesi (BIM) iş akışları, yazılım geliştirme projeleri yahut eser ömür döngüsü idaresi üzere yüksek yoğunluklu ortamlarda öne çıkıyor. 

Lenovo™, AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO 7000 WX Serisi işlemcilere ve NVIDIA® RTX™ GPU’lara sahip yeni ThinkStation™ P8 tower iş istasyonunu duyurdu. İş istasyonlarından azamî performans bekleyen profesyoneller için eşsiz performans, güvenilirlik ve esneklik sağlamak üzere tasarlanan yeni tezli ThinkStation P8, dünyanın AMD Ryzen Threadripper PRO işlemcili birinci iş istasyonu olan ödüllü P620’nin muvaffakiyetinden güç alıyor. 

 

Müşteri tecrübesi ve inovasyon yenilikçi iş mimarisiyle birleşiyor

Aston Martin’den ilham alan çok istikametli bir kasada optimize edilmiş termal dizayna sahip ThinkStation P8, Lenovo’nun efsanevi güvenilirliğini, müşteri tecrübesini ve inovasyonunu AMD ve NVIDIA® tarafından geliştirilen yenilikçi süreç mimarisiyle birleştiriyor.  ThinkStation P8, sonuç odaklı iş akışı çevikliğine ağırlaşan birden fazla segmentte ağır iş yükleri için çıtayı yükseltiyor.

 

“ThinkStation P8 beklentilerin ötesine geçecek”

Lenovo İş İstasyonu ve İstemci Yapay Zeka İş Ünitesi Lider Yardımcısı ve Genel Müdürü Rob Herman ürüne dair şunları söyledi: “Lenovo olarak müşterilerimizin değişen ve çeşitli gereksinimlerine ahenk sağlayabilecek yüksek kaliteli iş istasyonlarına muhtaçlık duyduğunun farkındayız. Bu yüzden AMD ve NVIDIA iş birliğiyle süreç gücü, esneklik ve işletme sınıfı özellikleri bir ortaya getiren bir iş istasyonu olan ThinkStation P8’i yarattık. Karmaşık simülasyonlar çalıştırmak, çarpıcı görseller oluşturmak yahut çığır açıcı yapay zeka uygulamaları geliştirmek için eşsiz performans ve ölçeklenebilirlik sunmak için geliştirilen ThinkStation P8, bu gereksinimlerin hepsine karşılık verebilecek güçte. Lenovo’nun sahip olduğu sertifikaların yanı sıra güvenliği ve takviyesiyle ThinkStation P8’in beklentilerin ötesine geçeceğine inancımız tam.”

 

Esnek ve Çok Taraflı ThinkStation P8 Dal Çözümleri

 Mimarlık, mühendislik, medya ve cümbüş, sıhhat, eğitim ve araştırma üzere alanlardaki profesyoneller, güçlü ve muteber bir iş istasyonun iş başarısı için kritik ehemmiyete sahip olduğunu bilir. Ağır data kullanımı gerektiren iş akışlarından gerçek vakitli grafik uygulamalarına ve yapay zeka modeli geliştirmeye kadar karmaşık ve şiddetli vazifelerin yönetilmesi, bu dallarda yürütülen çalışmaların doğal bir modülü olurken kullanıcılar; üretkenlik, yaratıcılık ve inovasyonun sonlarını zorlamalarını sağlayan yüksek seviyede yapılandırılabilir, son teknoloji eseri iş istasyonu tahlillerinden yararlanır. Lenovo iş istasyonları, ayrıyeten yapay zeka için data hazırlama, bilgi paklığı, bilgi görselleştirme, model seçimi, model puanlama, model eğitimi ve ince ayarların yapılması üzere, bilgi bilimcilerin iş akışının değerli bir kısmını oluşturabilen vazifeler için ülkü tahliller olarak öne çıkıyor.

ThinkStation P8 ise bunun üzere en güçlü iş yükleri için geliştirilmiş bir iş istasyonu. Aston Martin iş birliğiyle geliştirilen güçlü termal tasarım, kullanıcıların yüksek süreç gücüne sahip AMD CPU’ların ve NVIDIA RTX profesyonel ekran kartı seçeneklerinin hudutlarını daha süratli ve daha uzun mühlet zorlamasını sağlayarak P8’i en karmaşık iş akışlarının üstesinden gelmek için ülkü hale getiriyor. 

Önde gelen 5nm “Zen 4” mimarisi üzerine konseyi, 96 çekirdeğe ve 192 iş parçacığına kadar destekleyen en yeni AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX Serisi işlemcilerden güç alan Lenovo ThinkStation P8, yapı bilgi modellemesi (BIM) iş akışları, yazılım geliştirme projeleri yahut eser ömür döngüsü idaresi üzere yüksek yoğunluklu ortamlarda öne çıkıyor. Raf için optimize edilmiş yeni şık ve sağlam kasa, daha şiddetli genişletme imkanlarını yönetmek için daha büyük Platinum güç kaynağı seçenekleri sunuyor. Örneğin, üç (3) kadar NVIDIA RTX 6000 Ada Jenerasyonu GPU’lara kadar destekleyen sistem, gerçek vakitli ışın izleme yahut görüntü sürece, simülasyon yahut bilgisayar dayanaklı tasarım üzere grafik yoğunluklu uygulamalarda tamamlama müddetini kıymetli ölçüde kısaltıyor. Bileşenlerin birleşik süreç gücü; dijital dünyalar, AR/VR içerik üretme ve gelişmiş yapay zeka modelleri geliştirme üzere, kullanıcıyı içine alan yeni dünyaların kapılarını açıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)