Menemen, Teknofest’te Klasikliği ve Teknolojiyi Birleştirdi

Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknoloji alanındaki dev şenliği Teknofest başladı. Şenlikte iştirakçi olarak yer alan Menemen Belediyesi, hem klâsik çömlekçilik hem VR gözlük tecrübesi hem de elektrikli tramvayla, klasikliği teknoloji ve gelecekle harmanladı. Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Bizler askeri ve uzay teknolojilerini şenlik alanında görüp gurur duyarken, ilçemizde de hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmak için teknolojiyi en üst seviyede kullanmaya uğraş ediyoruz.” dedi.

Türkiye Teknoloji Tanıtım Vakfı ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen Teknofest İzmir kapılarını harika etkinliklerle açtı. Ulusal teknolojide gelinen noktayı çocuklara, gençlere ve iştirakçilere sergileyen, Türk Yıldızları, Solo Türk, Akıncı, Hürkuş ve Anka’nın uçuşlarıyla renklenen, yarışlarla, etkinliklerle unutulmaz bir tecrübe yaşatan Teknofest İzmir’de, Menemen Belediyesi de yerini aldı. Oluşturulan stant alanında Menemen’in klâsik çömlekçiliği, çömlek ustası Muhlis Tokmak tarafından tanıtılırken, VR gözlük tecrübesiyle de çocuklar ve gençlere teknolojinin en keyifli hali aktarıldı. Ayrıyeten Menemen Belediyesi projeleri de yeniden VR gözlükle sergilendi. Oluşturulan konsept ile birlikte gelenekselliğin ve teknolojik geleceğin birlikte hoş olduğu vurgulandı.

“TEKNOLOJİYE ÇOK KIYMET VERİYORUZ”

Festival atmosferini pahalandıran Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Milli teknoloji atağımızın bayraktarı Sayın Selçuk Bayraktar’ın öncülüğünde başlayan Teknofest, bugün bir kıvılcımın meşaleye dönmüş halidir. Bu bakımdan Selçuk Bayraktar öncülüğünde tüm emek sahiplerine, bu alanda irade gösteren kamu kurum ve kuruluşlarımıza, mühendislerimize ve tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Yapılan hizmetleri görmek göğsümüzü kabartıyor. Menemen’imizin bu şenlikte yer alması, geleceğe ve teknolojiye bakışımızın göstergesidir. Bizler askeri ve uzay teknolojilerini şenlik alanında görüp gurur duyarken, ilçemizde de hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmak için teknolojiyi en üst seviyede kullanmaya çaba ediyoruz. Standımızda tarihi güzelliğimiz klâsik çömleği ve teknolojiyi bir ortaya getirerek, geleceğe bakarken kıymetlerimizi de muhafazamız gerektiği bildirisini vermeye çalışıyoruz.” tabirlerini kullandı.

BAŞKANLAR MENEMEN STANDINDA…

Menemen Belediyesi standı, liderlerin da ilgi odağı oldu. Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan’ın konut sahipliğinde AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, Çiğli Belediye Lideri Utku Gümrükçü ve Bergama Belediye Lideri Hakan Koştu, Menemen standını ziyaret etti. Ziyarete ait açıklama yapan AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, “Menemen’in burada olmasını çok değerli buldum. Çömleğin de teknolojiyle yan yana olmasını önemsiyorum. Teknofest’e katılan çocuklarımız ve yüzlerce mucit kardeşimiz manen ve madden büyük katkı sağlayacaktır. Teknofest nesli bana nazaran gümbür gümbür gelmektedir. Artık akıntı dereye, dere ırmağa, ırmak denize dönüşmüştür. Bu denizde çok daha hoş işler çıkacaktır.” dedi.

ELEKTRİKLİ TRAMVAY İLGİ ODAĞI OLDU

Menemen Belediyesi’nin alandaki çalışmaları stantla da hudutlu kalmadı. Belediyenin önümüzdeki günlerde lise yolunda kullanıma sunacağı elektrikli tramvay, Teknofest alanında ziyaretçilerin tecrübesine sunuldu. Tramvaya binen gençler, hizmetten memnuniyetlerini lisana getirirken, nostaljik görünümün de tramvaya renk kattığını söyledi.

OKULLARA SERVİS HİZMETİ SAĞLANIYOR

Öte yandan Menemen Belediyesi, ilçedeki okullarda okuyan öğrencilerin Teknofest’e iştirakini kolaylaştırmak ve gençleri teknolojiyle buluşturmak için de, okullara ulaşım dayanağı sağlıyor. Ayrıyeten alanın paklığı de Menemen Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü grupları tarafından yapılıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)